Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha üzenetet küldünk a voyagern...

Ha üzenetet küldünk a voyagernek (1) megvárjuk míg visszajön a válasza és újra üzenetet küldünk és újra visszajön a válasza az utóbbi páros mennyivel hosszabb?

Figyelt kérdés
febr. 17. 11:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Az idő, amíg várakozunk a Voyager űrszondára adott válaszra és az újabb üzenet küldése között eltelt idő, az úgynevezett kétirányú késleltetési idő (round-trip time, RTT). Ez az idő függ a kommunikációs távolságtól és az adott rendszer teljesítményétől. A második üzenet küldése és a válasz megérkezése között eltelt idő ugyanannyi, mint az első üzenet küldése és válaszának megérkezése között eltelt idő, feltéve hogy a kommunikációs feltételek nem változnak. Tehát ha az első RTT időtartama t, akkor a második RTT is t lesz.
febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A Földről kisugárzott üzenet kb. 23 óra alatt éri el a Voyagert, és ugyenennyi a Voyager adásának beérkezési ideje is, na ebből már ki tudod számolni a számodra érdekes adatokat.
febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem ebből még nem. A kettő közötti különbség érdekel ami ha ugyanannyi lenne akkor nulla lenne mindig.
febr. 17. 11:24
 4/15 A kérdező kommentje:
(ehhez azt kellett volna a Voyager ne induljon el hanem ott maradjon ahol inditották)
febr. 17. 11:24
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudtam eddig, hogy a Voyager ki van kötve a földhöz, ezért nem távolodik tőle. Mert ha mégis, akkor az első Voyager válasz megérkezése és a mi második üzenetünk odaérkezése közben megtett út 300 ezred része ez az idő.

És ez nyilván függ attól, most milyen messze van a Voyager.

febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Na jó akkor kötekedek kicsit én is :)))

Ugyanazt az üzenetet küldjük mind a 2x vagy tök más információtartalmút?

febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező - a kérdéses űrszonda sebessége már gyakorlatilag állandó értékű, és számszerű értéke is nyilvánosan hozzáférhető adat, a fény sebessége meg közismerten 3*10^8 m/s - mindebből meg már könnyen kiszámolhatod a többit!
febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én se tudtam hogy ki van kötve mazdaggal de hát mindig tanul az ember. Az állandó sebesség is új mert jelenleg lassul a pioner anomália "miatt".
febr. 17. 11:45
 9/15 anonim válasza:
100%
Annyira nem könnyű… ugyanis a föld mozgását is bele kéne kalkulálni a válaszba…
febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én első körben beérem a pillanatnyi sebességgel és fixalt föld pozícióval
febr. 17. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!