Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Közös földelés jó így?

Közös földelés jó így?

Figyelt kérdés
Felajánlottam a faluba, hogy megcsinálom a közös földelést. Leszúrtam kb. 300 m mélyre a tüskét. Elég lesz szerintetek? Mindenki erre köti rá a földelését. Kb 1500 ház.
febr. 19. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Hű, ekkora szakértelemmel tényleg közösen lesz elföldelve az egész falu :D
febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hitelesített műszerrel mérd ki a "300 m mélyre" leszúrt tüskéd elektromos paramétereit. Az így nyert adatokat írd be a tervdokumentációba, utána kérvényezd az üzembehelyezési engedélyt az illetékes állami hivataloktól.
febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ha egy méteres egy rúd én pedig már 300-at összehegesztve szúrtam lefelé, akkor 300 méternek kell lennie. Mindig amikor leütöttem hozzáheggesztettem egyet.
febr. 19. 17:22
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

😱 Éppen idevág egy bölcs közmondás:


"Suszter - ne tovább a kaptafánál!"

febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kólauborkával ***** válasza:
83%
Akkor nekem is csinálhatnál ilyen földelést, mennyiért vállalod? :D
febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten nyugasztaljon mindenkit abban a faluban!
febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, mielőtt csacsiságokról fantáziálsz, olvasgass egy kicsit, hogy mi az ami szabványos: [link]
febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Komolyan van aki szerint levert függölegesen 300m-t?

Annak csak gratulálni tudok, tapasztalata, mint egy csecsemönek :D

febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem ezt a közös földelés dolgot, hogy mégis minek. Melyik országban élsz? Magyarországon minden x. (X=10, de nem vagyok biztos) villanyoszlop földelve van (azon keresztül a PEN vezető), meg a trafónál is, miért kéne "központi földelés"?

Helyi földelés az azért kell, mert az helyben van, ezért biztos(abb) hogy nem szakad meg. A "központi földelés" helyett meg eleve ott van a bejövő PEN (=leföldelt nulla, később az válik szét a lakásban nullára meg védőföldre)...

febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

"helyben van, ezért biztos(abb) hogy nem szakad meg"

Ez az egyik érv.

A másik meg az, hogy a központi földeléstől elegendően nagy távolságra (falu másik széle) a zárlati áram eléggé el tudná emelni a földtől az adott ház védővezetőinek potenciálját. Meg az előtte levő ház védővezetőiét. Meg az azelőtti...

febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!