Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működhet Egely varázspá...

Hogyan működhet Egely varázspálcája?

Figyelt kérdés

Ezt az áramkört még valamikor én tettem közzé:

[link]

Amiről nem is gondoltam hogy ilyen kapós lesz, mert először ketten összevesztek rajt a szabadalmi hivatal előtt azon, hogy ki lopta el előbb. Majd amint látom, már Egely is ezt mutogatja.


George Egely's Magic Wand

[link]


Egyik videója:

Conference Presentation - Dr George Egely (long version)

https://www.youtube.com/watch?v=7K14cCxfCsk


Eddig a fent belinkelt képen olvasható működési magyarázatra jöttem rá. Vagyis például kétszeres áram az négyszeres energiát jelent.

A kisülési ívvel többféle más módszerrel is lehet áramot összegezni, sokszorozni. Nem szerepel köztük a fúzió. De azokat inkább nem teszem közzé, mert amint látható, már legalább hárman várják, hogy mások munkájából meggazdagodjanak.

A kérdésem az lenne, hogy az Egely által említett "katolikus fúzijóval" is lehet többlet villamos energiát előállítani?

A kisüléseket tényleg kíséri nukleáris reakció. De úgy tudtam hogy az inkább csak nem kívánatos jelenség a katódpusztulás elkerülése érdekében.



febr. 23. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi különös, pláne nem fúzió, nukleáris reakció.

Arról lehet szó, hogy a nagyfeszültségű tápegység hiába ad le nagy feszültséget, de a nagy belső ellenállása miatt kevés áram folyik ki rajta keresztül, így a lámpát nem villantja fel.

Viszont a kondenzátort szépen lassan feltölti, majd amikor feltöltődött, a szikraközön - aminek eléri az átütési feszültségét - keresztül kisül és a lámpa felvillan. Mivel a kondenzátor kapacitása kicsi (pF!), így nem tárol el nagy energiát, nem teszi tönkre az izzólámpát.

febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha jól be van állítva az áramkör, akkor egyfajta "step-down" inverterként gyakorlatilag folyamatos világításra bírja az izzót. Viszont ebben az esetben a vezetékek induktivitása is meghatározó, tehát megfelelő mértékűnek kell lennie a szükséges impedancia-transzformációhoz!
febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egely egy pszichopata szélhámos. Művelt körökben az ingerküszöböt sem érik fel a gyerekes hazudozásai.


Gagyi kísérleteket laikusok számára bárki képes tévesen interpretálni, de egy normális észjárású és szakmailag rátermett ember soha nem nézetné le magát ilyesmivel.

febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Egely cirkalmazott tudománya😁
febr. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!