Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudhatok meg a lehető...

Honnan tudhatok meg a lehető legtöbbet a pedagógián belül a tanulási szokásokról, es vizsgálatairól?

Figyelt kérdés
A diplomämhoz kellene, aki esetleg internetes anyagot is tud, az küldje el az f20andrea@c2.hu e-mail cimre! Köszönöm Andrea
2008. jan. 8. 17:33
 1/1 anonim válasza:
100%
A diplomamunkában szeretik, ha te magad végzel vizsgálatot. Szerintem állíts össze egy kérdőívet, amivel felmérheted a szokásokat, és írasd meg egy iskolában jónéhány gyerekkel. Érdekes lehet többféle iskolában felmérni és összehasonlítani, illetve szerintem különböző korosztályokban is összehasonlítható (hogy változtak a tanulási szokások nagyszüleink ideje óta és miért).Internetes anyagnak nem néztem utána, nyilván valami irodalmi szöveget is kell bele írni, de biztos nagyobb sikere van egy friss, mai képet mutató vizsgálatnak. Én a motivációról írtam, az elején leírtam a nagyokosok instrukcióit, hogy mivel motiválhatóak a gyerekek, aztán nagy része arról szólt, hogy konkrétan én milyen eszközökkel és módszerekkel valósítom meg. Ez tetszett a tanároknak a legjobban. Látták hogy érdekel a téma, és hogy van önálló elképzelésem. Szerintem a tanulási szokások is megközelíthető ilyesmi módon. Megnézni, hogy ma hogy tanulnak a gyerekek, mi ebben a jó, mi a rossz, hogy érdemes javítani rajta. Érdekes konklúziót lehet kanyarítani hozzá. Remélem segítettem!
2008. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!