Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell értelmezni a Balti...

Hogy kell értelmezni a Balti alapszint magasságot (mbf) ?

Figyelt kérdés
Nekem van a telkemen a helyrajzon két mbf jelölés, az egyik mbf 101,50 a másik mbf 101,10. Ha jól értem akkor 40 cm a két telek között a magasságkülönbség? Vagy 4 cm ? vagy 4 mm?
ápr. 23. 07:39
 1/6 A kérdező kommentje:
két magassági pont között*
ápr. 23. 07:41
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Méterben van megadva. Tehát az első pontod 101 méter 50 cm; a másik 101 méter 10 cm. A kettő között van 40cm. De már bocs, de a tizedes számoknál hiányoztál az iskolában?
ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

X mBf = X méter a Balti-tenger szintje felett

#2 jól írta.

ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"a tizedes számoknál hiányoztál az iskolában?"


Nem hiányoztam, sőt ott megtanították hogy mértékegységet kell a mérték után írni mindig. Cinikusként azt is hihetném hogy 101,50 alma mértékegység.

ápr. 26. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Pont ezért írtam a 3-as válaszban, hogy az mBf rövidítésben az m az métert jelent.
ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4:ott van "m" ami métert jelent... Ahogy az 5-ös is írja.
ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!