Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire káros a mikrohullámú...

Mennyire káros a mikrohullámú sütő?

Figyelt kérdés
Emailen kaptam egy levelet, röviden: egy kísérletről szól, hogy két cserepes virágot öntöznek, az egyiket egy gáztűzhelyen felforralt, majd lehűtött vizzel, a másikat egy mikróban felforralt, majd lehűtütt vizzel. A mikrós virág elpusztul. Ne használj mikrót, mert az emberi szervezet hasonlóan reagál a mikróban melegített ételekre, italokra, plusz rákkeltő. Van valami valóság alapja ennek, tényleg káros a szervezetre a mikróban melegített kaja vagy ez is csak amolyan körleveles baromság?
2010. nov. 17. 07:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

A mikro CSAK annyit csinál, hogy a vizmolekuláka mozgatja. Semmilyen káros anyag nem keletkezik, a müködtetö "sugárzás" közönséges rádióhullám. Ha ez káros lenne, akkor a rádió/tv hallgatása/nézése is ugyanannyira az lenne. A sokszor hallott kérdésre, hogy akkor miért melegszik gyorsabban az élet, mint a tüzhelyen, csak annyi a válasz, hogy a mikroban CSAK az ételben lévö viz melegszik, és ettöl az étel is, a tüzhelyen elöször a fözölap, utána az edény és csak ha ezek eléggé felmelegedtek, akkor tudják a höt az élelmiszernek átadni.


Egyesek, akiknek fogalma sincs erról, hogy hogyan is müködik a mikró, - éppen a tudatlanságuk miatt - próbálnak hülyeségeket kitalálni, és utána ezt terjesztik, mert szeretik magukat központba állitani.


Egyébként a leirt kisérletet már én is elvégeztem (csak nem tudtam róla, hogy ez "kisérlet"), ugyanis a növényeimet rendszeresen felforralt vizzel öntözöm, amit a mikróban melegitek. Ennek "ellenére" - mivel a növényeim NEM OLVASTÁK ezt a "tudományos" cikket - egyáltalán nem pusztultak el, söt több mint száz növényem már 15-20 éve gyönyörüen feljödik ilyen ápolás mellett.

2010. nov. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Reméltem, hogy ez lesz a válasz, mert én még a teámat is a mikróban készítem és csak fél óra keresés után találom meg a konyhában a gáztűzhelyt :-))))
2010. nov. 17. 07:20
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Ha netán létezne is ilyen...

A 750W-os mikróban 1 bögre vizet kb 2 perc felmelegíteni. Ezzel (2/60)*750W=25W energiát használsz el. Egy ekektromos rezsó min. 2kW fogyasztású és 3 percbe telik: (3/60)*2000=100W. Négyszer annyi energia, négyszer annyi környezetszennyezés. Ettől nem csak az az 1 virág pusztul ki, hanem az összes. Hajrá!

2010. nov. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

"két cserepes virágot öntöznek, az egyiket egy gáztűzhelyen felforralt, majd lehűtött vizzel, a másikat egy mikróban felforralt, majd lehűtütt vizzel. A mikrós virág elpusztul."


Hülyeség, semmi alapja sincs.


"A 750W-os mikróban 1 bögre vizet kb 2 perc felmelegíteni"


Mondjuk egy bögre vizet inkább ne melegítsen senki a mikróban...

2010. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Kitől kaptad a levelet? Te magad sem tudod? Akkor az valami hoax vagy spam. A hoax olyan "vírus", ami az emberi hülyeség segítségével terjed. Akkor képzeld mennyi lehet a valóságalapja.
2010. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

"Mondjuk egy bögre vizet inkább ne melegítsen senki a mikróban..."


Nem fém bögrére gondoltam... És 1 bögre teához ott melegítem a vizet, ha tetszik, ha nem.

2010. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%

ma 09:14


Ha tévedésből túlhevíted a vizet, az nem vicces. Tiszta vizet nem szabad a mikróban melegíteni.

2010. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

"És 1 bögre teához ott melegítem a vizet, ha tetszik, ha nem."


nem tetszés kérdése, hanem a pl. szemed, arcod bánhatja.

mikróban könnyű túlhevíteni a vizet, ami azt jelenti, hogy melegebb lessz, mint a forráspontja, de nem indul meg a forrás. (hosszú, hogy miért, a neten megtalálod, ha érdekel) viszont a túlhevített víz,rázkódás vagy pl. a teafilter hatására hirtelen forrásba jöhet, ami pongyolán fogalmazva azt jelenti, hogy a bögre forró víz az arcodba robban.


direkt írják is a használati útmutatókban, hogy ilyet ne csináljon az ember. persze azt minek elolvasni...

2010. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

A levél, amit kaptál, nem nagyon igaz.


Ellenben az tény, hogy ma még nem bizonyított, hogy pontosan milyen hosszú távú hatásai vannak a mikrónak. Mivel még nem telt el elég idő az elterjedésétől számítva. Ha ráguglizol, akkor sok olyan cikket találsz, amiben leírják, hogy pl. nem ajánlott a közvetlen közelében állni, amikor működik. Vagy hogy pl. Svájcban ugyanúgy nem szabad reklámozni, mint nálunk a cigarettát.


Lehet, hogy 20 év múlva derül ki, hogy aki minimum 30 évig rendszeresen mikrózott ételt fogyasztott, mind rákos lesz. Vagy ilyesmi. De az is lehet, hogy nem.


Egyelőre - nem csak emiatt, hanem mert valóban iszonyatosan sok energiát pocsékol el - csak akkor használd, ha muszáj. Egy bögre víz felmelegítésének a legegyszerűbb módja, ha beszerzel egy kis, fél literes nyeles edényt, aminek lehetőleg kiöntőcsőre is van - és ezen megmelegíted a vizet a gázon. Ugyanolyan hamar megvan, csak éppen sokkalta olcsóbb és az biztos, hogy nem okoz semmiféle gondot, a tűzön melegítés hatásait ugyanis az elmúlt párezer évben volt időnk kitapasztalni bőven :)

2010. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Ha netán létezne is ilyen...

"A 750W-os mikróban 1 bögre vizet kb 2 perc felmelegíteni. Ezzel (2/60)*750W=25W energiát használsz el. Egy ekektromos rezsó min. 2kW fogyasztású és 3 percbe telik: (3/60)*2000=100W. Négyszer annyi energia, négyszer annyi környezetszennyezés. Ettől nem csak az az 1 virág pusztul ki, hanem az összes. Hajrá!"


1.) Watt = J/s => szorozz meg mindent 60-nal.

2.) Mindkét esetben belső energiává alakul a hőveszteség, ez télen semmit sem számít, ennyivel kevesebbet fűtesz.

2010. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!