Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék én is olyan...

Hogyan tudnék én is olyan megnyerő és magabiztos lenni mint néhány ember aki szinte bárkit megkaphat? Hogyan tudnám fejleszteni ezeket a képességeimet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a személyiségen és a önbizalmon múlik de hogyan lehetnék én is ilyen?
2010. dec. 11. 21:21
 1/6 anonim válasza:

mindenki a maga útját járja

fű, meditáció, pszichológus, bulizás, közösségi dolgok, stb.

neked kell rájönnöd

2010. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvass humán-menedzsment könyveket! Én egy éve foglalkozom a témával. Alapjában véve reál beállítottságú vagyok, szóval nem érdekelt eddig ilyen kommunikáció, meg hasonlók, de sokat tanultam a könyvekből. Vagyis hát amit eddig is "éreztem", meg tudtam, azt összefoglalják. Nagyon tetszett "A manipuláció művészete" (rohadt nehéz megszerezni, antikváriumban, vagy könyvtárban van egy-egy darab, de megéri, "Az önérvényesítés művészete" de olyanok is terítékre kerültek, mint "Testbeszéd", "Ne hagyd magad" stb. Azóta nem azt mondom, hogy sokkal magabiztosabb vagyok, de tisztába jöttem az emberi dolgokkal, hogy ki mit miért csinál. Úgy érzem rengeteget változott a felfogásom. Na de többet nem is mondok.
2010. dec. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt fogadd el magadat olyannak amilyen vagy!

Ha azon jár az agyad állandóan, hogy "én milyen kövér / sovány vagyok", vagy "nagy az orrom", esetleg "nem vagyok olyan okos", akkor mások sem fognak elfogadni, mert a kisugárzásod negatív érzéseket fog tükrözni.

Ha a környezeted azt látja hogy magabiztos vagy és tudod mit akarsz, akkor meghajol az akaratod előtt.

Vigyázz, ezt megjátszani nem lehet!

Valóban fogadd el magad, vagy ha ez nem megy, akkor tegyél az ellen ami nem tetszik magadban.

2010. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jöhet még.
2010. dec. 12. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
kicsi a bors de sok barátja van.
2010. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy hogyha az a célod, hogy "megnyerő és magabiztos legyél", az kb olyan, mint amikor Münchausen báró megpróbálja kihúzni magát a vízből a saját hajánál fogva.

Van, aki úgy születik, meg olyan mázlista, hogy csupa olyan dolog történik vele az életben, ami megnyerővé és magabiztossá tesz.

De ha te nem vagy ilyen mázlista, akkor inkább azon gondolkozz el, hogy például te mitől éreznéd magadat elégedettnek, akár saját magaddal, akár a saját életeddel... és aztán tegyél róla, hogy elégedett is legyél. Mert szerintem ez egy eléggé kulcsfontosságú dolog.

Vagy például - aki nyerő és magabiztos, az pont attól nyerő és magabiztos, hogy látszik rajta, hogy ő maga úgy érzi, hogy bármit is reagál majd a másik (akár visszautasítja, akár nem), attól ő még ugyanolyan frankó gyereknek fogja magát érezni.

Szóval vicces módon mivel te a másik pozitív visszajelzését szeretnéd megszerezni a magabiztosságoddal, ezért szerintem elég nehezen fog menni... az emberek többsége ha nem is tudja megmondani, hogy mi "zavarja", érzi az ilyen dolgokat. Lehet, hogy van, akit át tudsz verni, de "bárkit" biztosan nem, akár milyen kifinomult manipulációval is próbálkozol.


Ezek a tulajdonságok sajna csak "melléktermékként" tudnak igazán hitelesen kialakulni... a saját élettel való elégedettség melléktermékeként.


Szerintem.

2010. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!