Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki, mennyire ismeri Richard...

Ki, mennyire ismeri Richard P. Feynman nevét?

Figyelt kérdés
Egy Nobel-díjas fizikusról van szó, és érdekelne ki mennyire ismeri. Előre is köszi
2009. jan. 31. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szégyellem de én nem hallottam róla...:-((
2009. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Figyi, ez nem gáz, én elsőéves fizika szakos vagyok, és a csoporttársaim 90%-a nem ismeri, csak kíváncsi vagyok, hogy ezzel más hogy van.

köszi a választ:D

2009. jan. 31. 20:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem hallottam. :(
2009. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon, viszont valamelyik ismeretterjesztő csatornán(Discovery,National) már említették a nevét többször is. Innen ismerős.Nem annyira gimis fizika órákról, pedig odafigyeltem ...
2009. febr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

uhh.. nna azért, hogy fizika szakon nem ismerik AZ gáz... ha más nem, az nem annyira... amúgy barátnőm kedenc fizikusa... :)

Nagyon sok jó könyvet kapni tőle/vele kapcsolatban, furcsa, hogy aki fizikusnak megy nem hallott róla...


Hozzátenném én sem ismerem nagyon és az, hogy akit fizika nem annyira érdekel nem ismeri az egyáltalán nem lep meg és érthető is... de, hogy fizika szakon... ez eléggé meglepett :)

2009. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, kedves utolsó hozzászóló, de gondolj bele , csak elsőévesek vagyunk, és van aki hallott róla, én.

Nekem is a kedvenc fizikusom, ezért érdekelt a dolog, hogy csak én vagyok ilyen őrüt bogár, vagy esetleg van más is.:D

2009. febr. 1. 09:53
 7/12 dellfil ***** válasza:
100%

Komolyan gondolta ezt Feymann úr?

Vagy:A fizikai törvények jellege

2009. febr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerem a nevét, többször is olvastam a munkásságáról. Persze azt hiszem, nem általánosan ismert fizikus, de mivel engem különösen érdekel a kozmológia is (meg a vele úgy tűnik egyre szorosabb összefüggésben lévő kvantumelmélet is), igen gyakran találkozom a nevével. Viszont mégsem ő a "kedvenc" fizikusom, hanem Hawking. Egyszerűen lenyűgöz az az ember, csodálom egyrészt a tudását, másrészt hogy közérthetően tudja (minden fogyatékossága ellenére) elmondani az elméleteit, következtetéseit.


Pedro

2009. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szerintem Feynman is közérthető, sőt nagyon, Imádom, ha tehetném csak az ő könyveiből tanulnék az egyetemen:d
2009. febr. 5. 19:33
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ismerem, és nagyon kedvelem. Az egész családon végigment kábé a "Tréfál, Feynman úr?" évekkel ezelött és elég pozitív visszajelzések voltak.

SZVSZ, viszont nem azért becsülik meg, amiért megkéne: Nobel-díjját egy (szerinte is) csekély dolog miatt kapta, az egész csak munkássága egészben mérhető (sok kicsi sokra megy, ugye).

Érdekesnek találom továbbá, hogy az egyik fejezetben, amikor a talán brazil oktatási rendszerről ír; hogy nem mernek feltenni kérdéseket a diákok és, hogy senki nem ÉRT semmit, mert mindent csak SZÓRUL-SZÓRA tanul meg. Ha átfogalmazod nem érti. Szóval ezt megfogalmazta a talán 50-es 60-as években? És mi van ma a BME-n? Pont ugyanezt le lehetne vezetni... :-S (Kedvenc részem a könyvből pedig a fiatal évei bemutatása, főleg a nagynénis hotel...)

2009. márc. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!