Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnam tudnek megjobban...

Hogyan tudnam tudnek megjobban fejlodni?

Figyelt kérdés
Londonban élek,fiatal lanykent.Most keztem el angolul tanulni.1 jó ismerosom javasolta kezdjek el lassan angolul gondolkodni,muszaj hogy helyesen,szepen beszeljem.Hogyan tehetem ezt a leghatasosabban?
2009. febr. 3. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy egy idegen nyelven elkezdjel gondolkodni, sajnos nem ugy mukodik, hogy eldontod, hogy holnaptol ejjel-nappal angolul, vagyis egy idegen nyelven fogok gondolkodni. Arra a szintre el kell jutni. Gondolom aki neked ezt ajanlotta, mar beszel angolul.

Nezzel tv-t, nem baj, ha nem erted, de nezd. Olyan musorokat, filmeket ami erdekel. Jarjal nyelviskolaba, Esol eleg olcso, de talan meg ingyeneset is talalsz ha megkeresed. Vegyel olyan ujsagokat, amik erdekelnek, es olvasd oket, forditsal beloluk. Unalmasbol senki nem szeret tanulni.

Es tanuld otthon amit a suliban megtanitanak neked. Tanulj meg mindennap szavakat is, pl. tuzd ki magadnak, hogy mindennap megtanulsz 5 szot!

2009. febr. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És ami még szintén fontos, hogy minél többet beszélgess angolul ha lehet
2009. febr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az egy jó lépés hogy Londonban vagy.

Én a helyedben megpróbálnék minél többet emberek között lenni, az is sokat használ, illetve megfogadnám az előttem szóló tanácsait is.


Sok sikert!

2009. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszotokat!Igyekszem a legtobbet kihozni magambol;)

Melegebb idot otthonra!

2009. febr. 3. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy lehet elkezdeni angolul gondolkodni, hogy jártadban keltedben mondod magadban angolul, amit látsz, és/vagy este megpróbálod elmondani, leírni angolul, ami történt veled, amit másnapra tervezel, stb... lefordítod az egész életed :-). S persze e mellett a sok beszéd másokkal.
2009. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudást egyetlen dolog fejleszti: ha értelme van a nyelv használatának. Én pl. jól tudok angolul (pl. Sterne-t tudok olvasni különösebb nehézség nélkül), noha sosem voltam nyelvterületen, csak arról van szó, hogy a munkámhoz és érdeklődésemhez legtöbbször mindig csak angol szakirodalom volt, és egyfolytában használtam a nyelvet, nem azért, mert nyelvet akartam tudni, hanem mert értelme volt. Szóval nem egy magamra rótt kötelességként érzékeltem, hanem egy szükséges és hasznos eszközként. Mivel pl. németül semmi sincs, ami ne lenne angolul vagy magyarul, ezért a némettel nem volt soha ilyen viszonyom, nem is voltam képes jól megtanulni.


A helyedben olvasnám az újságjaikat (The Spectator, Times stb.), melyekből árad az a jellegzetes, imádnivalóan hülye britség, az irodalmi klasszikusaikat, és mindazt, ami tényleg csak angolul az igazi, mert fordítás vagy nincs, vagy nem olyan jó. Szóval az angol haszon és élvezet legyen, nem "valami, amit meg kellene tanulni".

2009. márc. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valóban egy cél eszkozkent fogom fel és élvezem a velejaró kovetkezmenyeket.Londonban lakom lassan 2 eve.Számtalan érdekesség tortenik velem naprol napra hetrol hétre.Igy máskepp latom a dolgokat,nem mint ha muszály lenne tanulni...

Koszonom kedvessegeteket.

Tovabbi sok sikert a jovoben Neketek!


Egy 20 éves holgyike :)

2009. márc. 3. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!