Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne lehetséges az...

Hogyan lehetne lehetséges az idő utazás? Mi az idő? Hogyan tudom az időt befolyásolni? Milyen idő paradoxon elméleteket ismeretek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 12:50
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
Ez az én elméletem.Sokat hallani arról hogy több idősíkban létezünk,van olyan sík ahol még a múlt van,van ahol a jövő.Na most ha tegyük fel lenne időgép,akkor rég visszajöttek volna a jövőből és elterjesztették volna.
2011. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:

1. Honnan tudod, hogy nincsenek közöttünk időutazók? :) Csak éppen hülyék lennének ezt hangoztatni.

Ha te meg akarnál figyelni egy középkori városállamot, történelmi szempontból, akkor úgy indítanál, hogy héé, begyöpösödött agyú senkik, megjöttem 1000 évvel későbbről, és most megnézlek titeket? Az reális megfigyelés lenne, tényleg :)

2. Lehetőség: időutazni mondjuk a Tachyon részecskékkel lehet, hasonlóképpen, mint a Star Trekben a transzportálás. Letapogat, a tested pontos felépítését elküldi az időben, aztán a másik gép, valahol, összerak. Ez esetben csak akkortól és odáig lehet utazni, ahol létezik már a fogadó gép :)

2011. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Nekem van egy elméletem az idő utazásról. Igazából kettő is, az egyik nagyon igaznak a másik kevésbé tűnik annak. hát úgymond, rá jöttem egy dologra amit még logikusan fel kell állítanom, de elmondanám a paradoxon elméletemet az időutazásról.


A világunkban a dolgok, az az a idő és a térnek, vannak különböző idő síkok nagyon-de nagyon sok. Ezek az idő síkok nem minden esetben párhuzamosak a miéinkkel, és ahol ez az idő sík találkozik a mi világunkkal ott egy idő alagút is létre jöhet, persze lehet hogy nincs olyan idő sík ami nem párhuzamos, de lehet , hisz mért ne lehetne az hogy egy idő sík a miénket keresztezi. Ebből is már kezdődik egy paradoxon elmélet...


A mi időnket mért nem tudjuk megváltoztatni. Nagyon logikus mondanám is, hogy mért nem. Ha én vissza megyek az időben és megölöm a ük-ük nagyapámat akkor én abban a világban már biztos nem fogok meg születni, de ha vissza megyek az én időbe, akkor abban az időben ugyan úgy meg fogok születni,


Nem is igazán lehetne ezt idő utazásnak hívni, abból a szemszögből nem , hogy egy olyan lét világot hoz létre amelyben , nem idő föld lenne, hanem párhuzamos föld, ahol a dolgok máshogyan fognak alakulni.


De egy részt idő utazás lesz, hiszen addig a pontig ameddig vissza megyek, addig a pontig a mi múltunk idejébe leszünk. Mikor meg változtatjuk akkor már az nem a mi múltunk csak egy párhuzamos dimenzió múltja.

A mi időnknek pedig megint más múltja lenne.

hogyan lehet ezt kideríteni, hogy igaz amit mondok.


Egyszerű csak egy idő gép kéne hozzá. Na pedig vissza megyek az időbe megváltoztatom a múltat mondjuk 1222-ben amikor az aranybullát adják ki. Jó sikeresen megváltoztattam a múltat, az aranybullát nem adták ki. Utána vissza megyek a jelenebe ahonnan jöttem, ott ugyan úgy léteztem, létezek, létezni fogok még. De én egy másik időben meg változtattam a múltat, ami addig volt az én múltam ameddig nem nyúltam bele. A jelenembe vagyok-de úgy gondolom hogy vissza megyek és megint meg változtatom az időt újra 1222-ben, de az utáni napra megyek vissza ahonnan ott voltam, hogy meg-e tudjam azt hogy a jelenem mért nem változott meg. vissza is mentem, de az ott lévő időben meg jelent az aranybulla, felteném a kérdést, hogy miért? Azért mert a saját időnket nem tudjuk meg változtatni, viszont párhuzamos dimenziókat tudunk létre hozni idő utazással, és utazni is tudunk benne csak tudni kell, hogy hogyan.


Ezek a dolog bonyolultak, de nagyon logikusak is.


Meg kell értenetek én úgy gondolom, hogy a párhuzamos dimenziókat először létre kell hozni és ezt csak idő utazással lehet megtenni. Azt is meg kel értenetek, hogy csak annyi párhuzamos dimenzió van, amennyit az ember vagy más idegen lények létre hoznak, biztos vannak olyan párhuzamos dimenziók is létrejöttek, amelyeket maga a világegyetem hozott létre.


Tudomásom szerint a világunkban 10 világegyetem van a miénken kívül, bennük több ezer milliárd csilliárd bilión sok Galakszissal.

Ezek a dolgok bonyolultak de nem túlzottan.


Én úgy tudom, hogy az ember már hozott létre téridő szakadást amit hermetikusan lezártak, ezek a szakadékok átszelik az időt a teret, és a párhuzamos világokat is.

Ezeken a kapukon jöttek át lények is, amelyek segítenek de vannak rosszak is amelyek csak befolyásukat akarják növelni.


Ez a dolog, Hirosimában és Navasakiban van , az atom bomba téridő szakadást hozott létre földünkön kettő helyen, mikor észre vették ezt a dolgot, egyből eltitkolták, és hermetikusan lezárták, de nem tudták a teret össze zárni. És amikor kisérleteznek rajta néha egyre nagyobb lesz.


Hát röviden ennyi. mit gondoltok.

2011. jan. 20. 15:22
 4/58 A kérdező kommentje:
az elméleteimet még nem osztom meg mert félek ellopnátok.
2011. jan. 20. 15:23
 5/58 anonim ***** válasza:
100%

Szólok, egyik elméleted sem eredeti... Ez a "nem mondom meg, mert ellopták" hát ez hülyeség :)


Elsőnek azt hittem, te beszélgetni akarsz, de látom, hogy csupán egy vagy az ezotériából elszabadult agy mosottakból :)


Figyelj, csak egy dolgot mesélek: ez az atombombás teóriád egy marhaság.


Az a bomba, amit az ember robbantott, a természethez mérve kb annyi, mint egy hidrogénbomba robbanása és egy szúnyog szárnyának csapása. Semmi. Annál is kevesebb.


Tudod te mekkora energia szabadul fel egy szupernova robbanáskor? Ha egy emberi atombomba rést nyitna a téren, akkor egy supernova galaxis méretű repedést csinálna. És nem is beszéltünk még az igazán nagy energiájú robbanásokról, amihez képest egy szupernova csak játékos sóhajtás.


Trilliárdszor nagyobb energia szabadul fel, amikor két galaxis közepén lévő szuper-feketelyuk ütközik. Az atombomba ahhoz képes akkora semmi, hogy ide ki se fér :)


Tehát ez az elmélet már itt régen elvérzett.


Írnék még ötleteket, de sajnos neked fölösleges...


Mindenesetre, nézz körbe magad körül a világban, és meglátod, milyen jelentéktelen az ember, és az ő kis játékszerei :) ha te tényleg hiszel ebben, hogy egy robbantástól hasadék nyílt, és mindenféle lények jöttek át, akkor szerintem térj vissza az ezotéria részhez, ott sokan egyetértenek majd veled.

2011. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
94%

Hát barátom .... sok sikert és tartsd meg magadnak az elméleted! Én ugyan nem akarom ellopni :P


"csak egy időgép kell hozzá" ...

Remek! Akkor máris meg van oldva a dolog :)


"...10 világegyetem van a miénken kívül..."

Én azt mondom tizenegy van :P

Húúú várjál csak! Lehet hogy kilenc? Most nem emlékszem hirtelen...


"Ezeken a kapukon jöttek át lények is, amelyek segítenek de vannak rosszak is amelyek csak befolyásukat akarják növelni..."

Ohhh, taníts minket mester, a világért se fogd magad vissza :)


Na jó ebből elég is volt ennyi! Tudod, ez itt a tudomány rovat. Vidd az elméleteid oda, ahol valóban van félnivalód az esetleges ellopásuktól ;)


maci

2011. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

B@szki ezt megszívtad öcsém!


Lementettem és holnap reggel 8-ra már meg is beszéltem a prezentációmat az MTA külön ezért összehívott különleges gyűlésén!


SZÍVÁS!

2011. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Kihagytam az egyik elméletemből sajnos, mondanám is.


Na szóval, ha egy szupernóva felrobban, akkor keletkezhetnek fekete lyukak, ahol a tér és idő meg áll, igazából nem mondanám úgy, hogy ezek teret ütnének az időben és a térben. Inkább csak a térben egy kis szakadást hoz létre, amely olyasmi mint egy medence, és ebbe a medencébe minden bele csúszik ami a közelébe megy.


Persze lehetnek olyan szuper novák is amelyek téridő szakadást hoznak létre. De ezek a téridő kapuk betudnak záródni idővel, a magukba szívott energiákkal és részecskék véges betömörítésével.


Ezek a fekete lyukak már eleve egy akkora téridő szakadást hoznak létere amelyen nehéz lenne átmenni biztonságosan, hiszen már maga az örvény is szét szakítana, a nyomás egy felfoghatatlan terével. És ahogyan mondtam is az elméletem szerint, ezek a fekete lyukak betudnak záródni, de csak akkor, amikor a beforgás következtében, megtelve energiával, egy új Galakszist alkotva.


A mi galakszisunk közepén is van egy fekete lyuk , azért keringünk a galakszisunk középpontja körül. És a napunk is kering a középpont körül, és mi pedig a galakszisunk és a napunk vonzása körül is keringünk,

-véleményem szerint ezért vannak napfogyatkozások meg ilyenek... Logikus nem , de gondolom ez is felfoghatatlannak hangzik, megértem mivel ezt is most találtam ki, és logikusan logikus ezért vallós. De kérlek beneteket ne lopjátok el.


Véleményem szerint a földnek nincs is tengelye, csak valahogyan magyarázni kellet a galaksisunk középpontja és keringési közt lévő kapcsolatot. Nincs a földnek tengelye, az lehet hogy néha megváltozik a keringésünk de nem a tengely elferdülése véget, végül is van egy tér amit be , lehetne tölteni a tengelyek elméletnének gondolataival.

De téves. Nagyon is téves. Végűlis most sajnos gondolom kell arra is ha egy hatalmas föld rengés van a földön és a tengelyünk ami képzelet belli és nincs semmi valoságos kapcsolat, hogy ott lenne valami erő, elgörbülhet.

Ez a dolog amikor ez elgörbülhet történhet a gravitációs vonzás erő a Galakszisunk középpontjáról, ezért is változhat mondjuk az hogy máshogyan keringünk.


Nincs semmilyen tengely keringés, kettő dolog van ahogy azt már elmondtam, van a nap gravitáció és a galakszis középponti vonzás. ezek a dolgok véget keringünk,



TE JÓ ÉG? Vége a földnek????? MEG TÖRTÉNHET?

Most ahogyan gondolkodtam még egy elmélet jött létre a fejemben, te jó isten, mire jöttem rá, lehetséges ez? A földnek hamarosan vége van? És a tudosok nem tudnak róla semmi? Hogy hogy? Mért nem? Erről tudniuk kéne?


Ha vallós az elméletem ami most a fejemben, létre jött, akkor a földnek hamarosan vége van.... TE JÓ ÉG...


Sajnálom, hogy nem hisztek nekem. Meg próbálom felvázolni valahogyan.


Na szóval van a mi naprendszerünk , a mi naprendszerünk egy kör, vegyük úgy hogy egy kör ahol van a nap, a föld, és a hol. A föld kering a nap körül, és a hold kering a hold körül logikus nem? Egy körön belül, ez a kör még kering a galkakszisunk körül, ahogyan az illik neki, kering kering kering, de ez a lap is kering és nem minden esetben párhuzamosan, 2600 évente kerüljük meg galakszisunkat 360 fogba, és amikor eljön az a nap akkor párhuzamosak leszünk vízszintesen a galakszisunk középpontjával , ez által keringési anomália jöhet létre , amelyben földünk keringése meg változik, egy irányba amit én még nem ismerek, ha az a irány vonzódik , a galakszik középpontjához könnyedén a napban találhatjuk magunkat , vagy a holdban, te jó isten, értitek?


A nap eltakarja a galakszisunk középpontját ? értitek már?

A fejemben máshogy játszodnak le ezek a dolgok.

Azt az idő utazó elméletemet sajnos még nem oszthatom meg veletek,


igazából csak alátámasztottam egy elméletemet, amit régen állítottam fel de még nem oldottam meg valóságos falak között, de rá jöttem az idő utazás egy fortéjára. Ami elég érdekes, és bonyolult is, de logikusan logikátlan sajnos. De nem mondhatom el.


A másik elméletemmel pedig rá jöttem egy dologra amellyel magyarázom 2012 világ végét, vagy éppen mondjuk, hogy mért változik meg a plus váltás, majd teszek egy tudományos kíírást erről.


Ne lopjátok el. Végül is itt az idő meg van jelöle, szóval bizonyítani tudom...


Ja és azok a szuper nova lyukakat a galakszis begyógyítja,de a földön más fizika törvény van ezért is itt nincs öngyógyító. ÉS eddig nem robant szupernova a közelünkben, várhatólag a betelgeuse csillag lesz az első amit majd az emberiség is láthat nagyon szép lesz, és elég sokáig fog tartani, hogy este is nappal lesz, de ez már egy másik elmélet,


Hogyan gyógyul be? Logikusan hogy megértsd az, fog történni mint egy sebnél, ha vérzel a vér meggyógyítja , A világegyetemünk is ezt teszi, csak ők bolygókkal, betölti az űrt, vagy bolygókat teremt, hogy betöltse az űrt..


Értitek már.

2011. jan. 20. 16:17
 9/58 A kérdező kommentje:

16:13

Köszi de sajnos én már ide hamarabb leírtam és az idő is jelzi...


Nem szeretek túl sokat gondolkodni, mivel utálom a tudományt, ki nem állhatom, mivel unalmasnak tartom...


Remélem segítettem.

2011. jan. 20. 16:19
 10/58 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem szereted a tudományt, azt látjuk, tökéletesen :D


Indítsunk egy fontos dologgal: a galaXis szót X-el írjuk.


A másik meg: te egészen új szintre emelted az egoizmust. Komolyan, én már régóta dolgozom azon, hogy a világ igazából körülöttem forog, hiszen egyértelműen látszik, hogy én vagyok az egyetlen fix pont. Nade ez az új ötlet, miszerint te olyan korszakalkotót találtál ki, hogy elpusztul a világ... Le vagyok nyűgözve. Van nálam egoistább ember :D


Egyébként szerintem tényleg menj az ezotériára. Ott isteníteni fognak ezekért a hülyeségekért, amit összehordasz :)

2011. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!