Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem lehet elfújni a...

Miért nem lehet elfújni a vihar öngyújtó lángját? És miért ég olyan hangosan?

Figyelt kérdés
2009. febr. 4. 15:34
 1/8 anonim válasza:
65%
Tudtommal, azért nem lehet elfújni, mert olyan nagy erővel, kis sugárban nyomja a gázt hogy az úgy ég, gyorsan, vékony vonalban, és azért van olyan nagy hangja, következtetően, nagy erővel nyomja a gázt, tehát nagy a hangja is, ezért jó az a gyújtó, télen Szilveszterkor, nem fújja el a szél mikor a petárdákat meggyújtod XDD, jah és ezért ilyen drága is, meg ezért fogyik ki olyan hamar.
2009. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb a gáz kiáramlási sebessége, mint amilyen sebességű levegővel el tudnád fújni.

Hiszed, vagy nem, ezért nehéz egy égő gázkutat eloltani, ezért oltják lánctalpasra szerelt repülőgép hajtóművekkel.

2009. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
ha nem oldalról hanem felülről fújod akkor simán eloldódik:)
2009. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
t
2009. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyílás felett lévő szitának van valami fontos szerepe,csak azt nem tudom mi?
2009. febr. 4. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem az a szita olyasmi lehet, mint a Davy-lámpánál: a szita alatt nem ég a nafta, így nem tud visszaégni és berobbanni a tüzelőanyag.
2009. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a kis izzó fémszál ha felizzik akkor mindig ujra-ujragyujtja a lángot:)
2009. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1, az izzó katód segít égésben tartani a lángot.


2, úgy tűnik nem a sima

"univerzális gáz öngyújtó töltő" gázzal működik.

Ugyanis kifogyott egy "pipa gyújtó" és egy "vihar öngyújtóm"

Feltöltöttem és semmi.

(A gázos pákámnak, valamint a sima öngyújtómnak tökéletes)


Ha valaki tudja mivel lehet megtölteni, és hol lehet beszerezni olyan töltőgázt, annak megköszönném.

Üdv!

2012. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!