Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem használjuk fel...

Miért nem használjuk fel valahogyan a villámok energiáját?

Figyelt kérdés

Nincs rá valami mód? Mondjuk elkerítenénk minden országban egy, az ország területével arányos nagyságú mezőt, amit teletennénk magas, függőleges fémrudakkal, amik elvezetnék a villám energiáját, amit később hasznosíthatnánk.

Elnézést, ha a kérdés valamiért hülyeség, nem értek a fizikához túl sokat, pusztán elgondolkodtam, hogy miért/miért ne lehetne lehetséges.


2011. febr. 13. 14:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
mert egyelőre nem tudják mibe vezetni. nincs még akkora teljesítményű eszköz ami hirtelen elbírná azt az óriási áramot amit az ad. mert az oké, hogy a fémrudakkal elvezetik, de mibe vezetik?:) majd jön valami magyar okos ember és megcsinálja ezt is, majd a történelembe úgy kerül bele, hogy amerikai fedezte fel!:)
2011. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az elektromos energiát nem igen lehet tárolni.
2011. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ToXeN ***** válasza:
Mert gyenge, kevés az energiája a rövid időtartam miatt, nem lenne sok értelme (vagy haszna), meg amúgy sincs meg a módja hogy befogjuk...
2011. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ToXeN ***** válasza:
Utolsó vagyok! Az utolsó előtti válaszoló itt gyönyörűen leírta: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..
2011. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy villámban annyi energia van, amivel jó, ha egy percig működne egy TV. Teljesen értelmetlen foglalkozni is a gondolattal.
2011. febr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert a tárolással van gond. Ahhoz, hogy a villamos áramot fel tudjuk használni, az kell, hogy szabályozható legyen. Vagyis bármely adott pillanatban fel tudjunk használni egy adott mennyiséget. A villámnál ez nem így van, mert nem akkor "csap be" amikor pont szükség is lenne rá. Tehát ha befogjuk, akkor tárolni kell, és megfelelő pillanatban "kiengedni". Emellett azonban át is kell alakítani a villamos áram paramétereit. Át kéne alakítani adott feszültségre, szinuszos váltóáramra, adott frekvenciára, stb. Ez jelenleg nem megoldott.
2011. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 titak ***** válasza:
0%

A TV nem azért működik egy pillanatig, mert gyenge a villám, hanem mert felrobban. Egy villám akár hónapokig is el tudna látni egy kisebb települést energiával- ha sikerülne befogni.

Valamikor az USA-ban megpróbálták. Építettek egy hatalmas "villámhárító telepet". A lényege az, hogy hatalmas kondenzátorokat töltenek fel a villám energiájával, majd ezekből akkumulátorokba vezetik át a feszültséget.

Elméletileg akkora villámokra tervezték, amilyenek csak 100 évente 1-szer vannak. Hatalmas leégés lett belőle, mert éppen letelt a 100 év. - BUMMM

:DD

2011. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egy villám akár hónapokig is el tudna látni egy kisebb települést energiával- ha sikerülne befogni."

Ez egy akkora butaság, hogy csak úgy csörömpöl!


Egy átlagos villám energiája HÁROM kilowattóra!

Szerinted mire elég az?

Elárulom: egy 300 wattos számítógép egy 10 óráig megy vele.

Egy 1500 wattos vasaló pedig 2 óráig.

2011. febr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A TV nem azért működik egy pillanatig, mert gyenge a villám, hanem mert felrobban. Egy villám akár hónapokig is el tudna látni egy kisebb települést energiával- ha sikerülne befogni. "


Ez baromság. A villám energiája abszolut nem nagy, mégpedig azért nem, mert a másodperc ezred részéig tart a kisülés. Magyarul hajadra kenheted a gigawattos kisülést, hogyha energia = teljesítmény x IDŐvel, és jelen esetben az idő 0,000001 sec.


Én úgy tudom annyi energia van egy villámban valójában, amivel egy átlag autó 10 km-t tudna menni.

2011. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 titak ***** válasza:

"Egy átlagos villám energiája HÁROM kilowattóra!"

- ezek szerint a villámban keletkező áram erőssége max. 1-2 miliamper.

No, akkor azt mond meg nekem hogy mi az "iste nyila" csapja agyon azt akibe belevág, mert ettől még a villanypásztor is erősebb, mégse hevernek szana-szét a döglött tehenek.

Jobb lenne a villám energiáját nem kilowattórában számolni.


"hajadra kenheted a gigawattos kisülést, hogyha energia = teljesítmény x IDŐvel, és jelen esetben az idő 0,000001 sec. ...

.... annyi energia van egy villámban valójában, amivel egy átlag autó 10 km-t tudna menni."

Pontosítva:

a villámcsapásban rejlő energia csak néhány megajoule, ami kevesebb, mint az az energia, amelyet egy liter benzin elégetésekor nyerünk (33,6 megajoule).

Ugye te sem csak 1 litert tankolsz évente.


És az igazság:


A zivatarfelhőben lévő töltésgóc feszültsége - a mérések szerint - 100 millió volt nagyságrendű, és a keletkezõ áram a 20000 ampert is elérheti.. Egy átlagos villám energiája - 10-15 coulomb. Országosan körülbelül kétszázezer villámcsapással számolhatunk egy évben, ezek összenergiája 30-40 millió kilowattóra.

2011. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!