Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Én is mecsináltam az IQ...

Én is mecsináltam az IQ tesztet. Csak 136 lett a vége. Ez ciki? Mennyi az átlagos?

Figyelt kérdés
ja és 14 éves vok!
2009. febr. 14. 00:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen egyáltalán nem ciki! :) Remélem, nem szájhősködsz, mert ha valóban nem így van, a Mensa HungarIQa tárt karokkal vár.


És a "csak"-ot felejtsd el. Kiváló az eredmény, nagyon sok honfitársunknak 100 körül mozog az intelligencia-kvóciense, ez mondható általánosnak.

2009. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ez azért erős kijelentés, hogy a Mensa tárt karokkal várja. Azért egy netes teszt és egy Mensa HungarIQa teszt igencsak eltér egymástól. Az ilyen netes teszteknél a 150 az ami "megüti" a lécet.
2009. febr. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam a múlt héen IQ teszten, de szerencsére nekem negatív lett. :-)
2009. febr. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
sztem nem ciki,én idősebb vagyok és csak 120 lett...
2009. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Az IQ tesztekkel aza gond, hogy nincs rá egy szabvány, azaz valaki hasraütés szerűen betesz pár feladatot, és annyi. Ezért igazából két ember IQ-ját csak akkor lehetne összehasonlítani, ha ugyanazt a tesztet végzik, sőt, ha korrektek vagyunk, akkor sok különböző tesztet kell megcsinálni, és az átlagot összehasonlítani, pont emiatt a hasraütésszerű összeállítás miatt. Tehát ha te megcsinálsz egy IQ tesztet, akkor az érték ami kijön kb arra jó, hogy megmondjáa átlagos/átlag feletti/átlag alatti stb. az IQ-d. Ennél nem pontosabb, és főleg nincs olyan, hogy éppen 136...


Amúgy nem gáz, hogy a kérdésre is válaszoljak:) Manapság túl nagy szerepet kap az Iq, holott a legsikeresebb emberek nem a leginteligensebbek, csak van érzékük ahhoz, amit csinálnak.

2009. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha arra az iq tesztre gondolsz amit elsőnek linkeltek egy előbbi kérdésben, az nekem is pont 136-os lett.


Ezektől az iq tesztektől nem leszel se okosabb se hülyébb, egyszerűen csak tudsz logikusan gondolkodni. És ahány féle teszt annyi féle eredmény.

2009. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
[link] ez volt az
2009. febr. 14. 10:40
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Az átlagos: 100.

De nem ennél a tesztnél. Vannak hivatalos tesztek, amelyek a legtöbb helyen elfogadottak.

Ez egy viszonylag könnyű teszt volt, így sebtében is ez jött ki nekem:


"A tesztet 25 perc alatt oldottad meg. A 60 feladatból összesen 54 sikerült helyesen megoldanod.

Az IQ-d értéke 142 pont."


Hivatalos teszteket pszichológiai vizsgálatokon szoktak csinálni; de ott is van ezerféle. Van, amelyik jobban "fekszik" az embernek, van, amelyik kevésbé. Nekem is volt ilyen teszteken 134 is, meg 148 is. Emellett függ az illető aktuális fáradságától, koncentráló-képességétől, stb.

2009. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak 12 perc volt, viszont csak 35 lett jó, ami sztem elég gáz, de azt hozzá kll tenni, hogy a felénél már úntam, és összecsaptam az egészet, csak legyek kész XD

, mivel már egyszer ezt megcsináltam, akkor azthiszem 112 jött ki, most meg 106.. hmm elmehtek peugeotnak :D

2009. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akinek 136 az IQ-ja, az a legintelligensebb 10%-on belül található (hogy pontosan hány %, az a teszttől függ). 136-os IQ-val rendelkező személy felnőtt korban képes lesz szakmai szövegek önálló feldolgozására, egyetemi és PhD szintű tanulmányokra, értelmes, összefüggő és szakmai vagy tudományos szintű szövegek írására, vagy akár elfogadható irodalmi művek létrehozására is kellő ismeretek mellett. 136-os IQ, ha érdeklődő és nyitott, tanulásra hajlandó, szorgalmas vagy, valamint érzelmileg kiegyensúlyozott, fényes sikereket tehet lehetővé. Intelligens emberek egy nagy hibába esnek néha bele: úgy gondolják, hogy mivel intelligensek, ezért nem kell művelődniük, olvasniuk, másokat meghallgatniuk, mert úgyis igazuk van. Ha ezt a csapdát kikerülöd, és egyszerre rendelkezel magabiztossággal és a fejlődéshez szükséges alázattal, akkor ilyen képességekkel sikeres tudós vagy vezető is lehetsz.
2009. márc. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!