Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora szerepe van a nanotech...

Mekkora szerepe van a nanotechnológiának a modern tudományban?

Figyelt kérdés
egy hétköznapi ember számára is hasznos lehet majd a jövőben?
2011. ápr. 15. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenkinek hasznos lehet. gondolj bele hogy az összes eszköz amit most használsz abba használhatják. persze csak majd ha olcsón elő tudják állítani. az emberekben is simán lehetnek majd robotok, diagnosztizálni tudnak majd betegségeket, segíteni rajta, de szerintem meg szűnne teljesen a szabadság hiszen a nagy testvér már nemcsak figyel hanem benned van.


olvastam egy ilyet hogy ha csinálnak olyan nanorobotokat amik az embereket gyógyítanák akkor könnyen csinálhatnak zombikat úgy hogy beállt az agyhalál de a robotok meggyógyítják a testet és csak néhány ösztön vezéreli a testet. persze ez már csak sci fi XD

2011. ápr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg ma is használják egy-két helyen. De valahol azt olvastam, hogy ha beérik ez az egész, tehát már molekulárisan tudják változtatni az anyag szerkezetét, akkor eltűnik a pénz. Hiszen akkor a homokból is aranyat lehetne csinálni és értéke csak egyszeri, megismételhetetlen műalkotásoknak lesz.


Itt olvashatsz róla:

[link]

2011. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"homokból is aranyat lehetne csinálni" Bocs, de ez a legnagyobb hülyeség amit valaha is olvastam.
2011. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én azt olvastam hogy nagyon könnyen tudnának akkor nagy mennyiségű szintetikus drogokat előállítani.
2011. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert most nem tudnak?
2011. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!