Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mondanátok érdekességeket a...

Mondanátok érdekességeket a betonról? (mennyi idő alatt köt meg, mennyi ideig vesz fel vizet, megköt-e a víz alatt, ilyesmi. )

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A beton sok-sok év múltán köt meg teljesen, de a mérnökök a 28 napos szilárdsági adatai alapján minősítik, így 28 napos korban már megszilárdultként kezelik. Ekkorra már eléri a végleges szilárdságának döntő többségét.


A mennyi ideig vesz fel vizet kérdést nem nagyon értem. Addig vesz fel vizet, amíg nem telítődnek a kapillárisok.


A cement hidraulikus kötőanyag, ami azt jelenti, hogy víz kell ahhoz, hogy a beton el kezdjen kötni. A beton egyik nagy előnye ebből következően az, hogy víz alatt is megköt. Így lehet talajvízben alapozást, folyóban pilléralapot készíteni.


Szerintem az érdekesebb, hogy a nyomást sokkal jobban viseli, mint a húzást, és emiatt van szükség a vasalásra. Az acél pedig sokkal kedvezőbb húzás esetén, így a két anyag együttes használatával bármilyen szerkezet elkészíthető.


Pár link:

[link] a külső hivatkozások linkek egész jók


[link] itt az építőanyagok I,II,MSC részeknél vannak anyagok a betonról.


Ha nagyon érdekel a kérdés, akkor jelentkezz építőmérnöknek. A szakon meglehetősen sokat foglalkozunk a betonnal :).

2011. ápr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a beton szilárdulási ideje 2 hét Terhelhetőségi ideje 2 hónap Kötési ideje végtelen. Tehát minél öregebb egy beton annál keményebb.A régi 20-30 éves beton gyámok azért ilyen erősek.
2011. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyomó igénybevételt jól bírja, a húzót kevésbé.
2011. ápr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A beton egyik nagy előnye ebből következően az, hogy víz alatt is megköt. Így lehet talajvízben alapozást, folyóban pilléralapot készíteni." Állítólag pillért is, ha lassú áramlású folyó.


És szerves anyag nem kerülhet bele. :D

2011. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kösszentyű mindenkinek.
2011. ápr. 15. 19:35
 6/9 anonim ***** válasza:
anno láttam egy részletet egy duzzasztógát építéséről. Nem tudom, sztem sima betont használtak, de folyamatosan hűteni kellett a készülő építményt, mert a kötés során hő szabadul(t) fel.
2011. ápr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt hallottam, hogy a betonnak, amely éppen köt, változik a térfogata. nő vagy csökken ?
2011. ápr. 16. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csökken. A szilárduló beton a hidratáció, a száradás és egyéb belső átalakulások hatására zsugorodik. Ha a zsugorodás miatt ébredő húzófeszültség értéke meghaladja a kötésben lévő beton húzószilárdságát, akkor a beton megreped.
2011. ápr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a betont hűtjük, vagy melegítjük akkor pont annyit zsugorodik, illetve tágul, mint az acél. Sokan tévesen úgy hiszik, hogy hőmérsékletváltozás hatására nem változtatja a térfogatát.
2011. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!