Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » MATEK? Gyakorlófeladat.10....

MATEK? Gyakorlófeladat.10. osztály

Figyelt kérdés

Kovács úr kertje 6000 m2 területű és téglalap alakú. A szemközti sarkokat 130 m hosszú egyenes út köti össze.

a/ Hány méter hosszú a kerítés a kert körül?

b/ A kert középpontjából hány fokos szögben látszódnak a kert rövidebbik oldalai?

c/ Kovács úr előző kertje szintén 6000 m2 területű, de szabályos háromszög alakú volt, amelyben a kút egyenlő távolságra volt a kert sarkaitól. Mennyit kellett gyalogolnia a kert bármely sarkából a kúthoz?


2011. ápr. 25. 14:54
 1/3 Silber ***** válasza:

A megoldás alapja a jó rajz elkészítése:

[link]

2011. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm. viszont azt nem értem, hogy milyen alapon egyenlő a b oldal 2 a-val? :)
2011. ápr. 25. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:

nem értem az ábrát

ha félreértem a kérdést bocs de nem az a feladat hogy:

adott egy téglalap területe és átlója? ha ez akkor a megoldás:

legyenek az oldalak a,b ekkor: a*b=6000 valamint a^2+b^2=130^2. 2 egyenlet 2 ismeretlen => megvannak az oldalak

(B), a kp a 2 átló metszésénél van. vegyük fel a háromszöget ennek oldalai:130/2, 130/2, a (és a ugye már ismert). behúzzuk a magasságot, ekkor 65*sin(B/2)=(a/2) ha B a keresett szög. innen már B számolható.

(C), a szab. háromszög területe: gyök(3)/2*c^2=6000 ahol c az oldal.

kiszámoljuk az oldalt. a kp és a csúcs távolsága a köréírható kör sugara=r. megrajzoljuk az r,r,c oldalú háromszöget és brajzoljuk a magasságot. itt: r*cos30=c/2. c ugye ismert tehát megvan r.

ha nem érthetô akkor szólj és csinálok egy ábrát is

2011. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!