Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a vasmacska azért van,...

Ha a vasmacska azért van, hogy ne mozduljon el a hajó, tehát sok tonnát tart a fenékbe beakadva, akkor hogy a pébe lehet felhúzni a fedélzetre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
...tudod külön van egy olyan szerkezet ami azt vissza húzza.a legtöbb ilyen hajón
2011. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A vasmacska csak az víz felszíni mozgást akadályozza, hogy a hajó nem ússzon arrébb. A hajó oldal irányú elmozdításához sokkal kisebb erő kell mint ahhoz, hogy a víz alá húzd.

Szóval a horgony lehet, hogy képes megtartani hogy ne ússzon el a hajó, de annál sokkal kisebb, hogy ne bírja el vagy, hogy ne lehessen behúzni.

2011. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értitek a kérdést... (vagy én nem értem): ;-)

Hogy lehet felhúzni miután beakadt valamibe. Legyen az aljnövényzet, szikla, bármi...

Ok, hogy a homokba ágyazódott vasmacskát simán fel lehet húzni, de ha valamibe beakad (pl, egy hajóroncs), akkor mi a helyzet?


Csak mert ezen már én is gondolkoztam korábban.

2011. jún. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha beakad, akkor valakinek le kell menni kiszabadítani, vagy ha ez nem lehetséges akkor hagyni kell veszni,

Egy nagyobb hajón több vasmacska is van.

Mielőtt kiveted mindig meg kell nézni hova, mert ha beakad és nem lehet kiszabadítani akkor nincs mit tenni vele ott kell hagyni.

2011. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért van a hajón fenékradar hogy meg lehet nézni hova eresztik le a horgonyt. És a horgony egy hidraulikus szerkezet teljesen ki lehet egyenesíteni ezért fel lehet húzni. Látszik a horgonynál hogy nemcsak vastag lánc megy le hanem karvastagságú kábelek is.
2011. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Így ereszti le a horgonyt Hankavári tengerész!

2011. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy: a hajót nem engedi mondjuk északi irányba sodródni, mert abban az irányban akad, hajó elindul Dél felé, és akkor már fel tudja húzni. A horgonylánc soha nem függőleges, ezért megteheti.
2011. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg meg nem viharos időben nem tart ám olyan sokat a horgony mert ha nézi valaki a Panama Csatornát icipici teknők vontatnak óriási hajókat úgy rángatják jobbra balra hogy csak na!
2011. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A jó horgony olyan, hogy a fenékkel, vízfelszínnel (közel) párhuzamos erőnek ellenáll. de ha emeled simán kihúzod a fenékiszapból. Én annakidején építettem egy hajót. Szép nagy kabinos hajó volt, gyártattam is hozzá két billenőkapás horgonyt. A tesztet úgy végeztük, hogy egy köztudottan laza iszapos részre kimentem, amikor közel 100 km/h szél volt, és leengedtem a horgonyt. Az érdekelt, hogy meg tudja-e tartani a szélben a horgony a hajót. Nos egy horgony, full tolóerővel (segítve a szélnek a tolásban) a 3 m mély vízen 15 méter kötéllel leengedve simán megtartotta a laza iszapban is! A próba végén minden további nélkül fel tudtam húzni függőlegesen a horgonyt. A horgony tömege kb 22 kg. A Hajóé kb 600 kg.
2011. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz!
2011. jún. 30. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!