Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ultrahangos tisztításról...

NoodIy kérdése:

Ultrahangos tisztításról létezik valamilyen irodalom? (magyar)

Figyelt kérdés
Ilyesmikre lennék kiváncsi, hogy: milyen közegek használhatóak, milyen felületek tisztíthatók, (max időtartam) stb.
2011. aug. 5. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy létezne ilyen irodalom,

de amúgy is ezek készülék specifikációk.

Mi egyszerűen vizet öntünk az ultrahangba, meg egy kis mosogatószert. Tisztításra, oldódás segítésére,esetleg berágódott csapok meglazítására használjuk.


Az, hogy mit önthetsz bele, attól függ, miből készült a kádja.

Felületekben nem tesz kárt, csak a címkéket, felíratokat stb.-t szedi le róla.


Egyébként nem szokás agresszív folyadékot belezuttyintani az ultrába;)

2011. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bromkrezol ***** válasza:
Nem láttam még irodalmat, pedig régóta használunk ultrahangos fürdőket. Nagyon megörültem, hogy az Aldiban 6000 Ft-ért egész jó kis mosót lehetett kapni, tudja azt, amit a jóval drágább laboratóriumi kütyük. Vigyázni kell, mert ha az üvegben pici repedés, vagy feszültség van, eltörhet. Fém tárgyakban pedig, ha levegőbuborék marad benne, erózió léphet fel.
2011. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez az aldis ultrahang fürdő,hány herz et tud?
2011. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző: fogalmam sincs, de a google se az aldi honlapján se találni már - valószínű, hogy már nem (vagy csak egy ideig) árulják
2011. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

40 kHz papír szerint (nekem is van 1).


Én egy ipari 50 literest használnék autóalkatrészek tisztítására, de nem vagyok vele tisztában, hogy mondjuk az aluminium oxidrétegét egy idő után megkezdi-e (ha igen akkor körül-belül mennyi ideig lehet mosni), acetonnal jobb e a hatásfok, vagy a kavitáció mértéke nem függ az oldószertől? Milyen tipusú szennyeződéshez/felülethez mi a legjobban bevált tisztítószer/közeg...

2011. aug. 8. 23:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Saválló kád
2011. aug. 8. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!