Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit ajánlotok, mi véleményetek...

Mit ajánlotok, mi véleményetek, ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés
Szerintetek ahhoz,hogy 1 "eléggé" jó matekos legyen belőlem, miket kellene tennem?Tudom...rengeteg gyakorlás, kitartás, de én mégis valami konkrétabbra vagyok kíváncsi.Miket kellene olvasnom?Napi hány órát töltsek vele?Ezt nem azért kérdem, mert hülye vagyok belőle, hanem mert szeretnék jó lenni belőle.Általános iskola 8. osztályában vagyok.
2009. ápr. 30. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tanulsz, lehetőleg minél koncentráltabban tanulj, nem mindig a tanulás mennyisége számít hanem inkább a minősége. Nyilván ha csak ülsz egy feladat fölött napokig, az nem feltétlenül hasznos (hacsak nem tényeg egy nehéz feladatról van szó), törekedj rá, hogy a gondolkodásod minél inkább "szigorú", precíz legyen, ne hagyd, hogy elterelődjön a figyelmed a példától, mélyedj el benne, add át neki magad. (Ekkor sikerélményed lesz és meglátod a szépségét is a problémamegoldásnak, ami nagy hajtóerő.)

A rendszeres gyakorlás is nagyon fontos, újabb és újabb példák megoldása egészen addig míg rutinos nem leszel.

Ha van lehetőséged magántanárhoz is mehetsz, rengeteget lehet fejlődni egy olyan helyzetben ha egy tanár csak veled foglalkozik és csak rád figyel.

Kihasználhatod a "holt-időket" is, arra gondolok, hogy amikor egy buszra vársz, vagy utazol, akkor sem muszály hagynod, hogy gondolataid csak csapongjanak, elméletben is foglakozhatsz matematikai problémákkal. (Persze azért figyelj a külvilágra:))

És néha szakadj el a matematikától, menj kirándulni, hallgass zenét, beszélgess emberekkel stb., mert egyrészt pihenésre, szünetre is szükség van, másrészt a gondolkodásod is rugalmasabb, hajlékonyabb lesz, ha nem csak egy témával foglalkozik hanem "kipróbálja magát" más területekn is.

2009. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon korrekt és rendes válasz.Igazán köszönöm.:))))))
2009. ápr. 30. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:

én a SZTE-n tanulok mérnöki szakon, rengeteg matekos tárggyal próbálkozok, ezek a saját tapasztalataim:

a gyakorlás nem számít, a feladat megértéséhez nem arra van szükség. mindig le lehet bontani a feladatokat egy vázra, ha úgy tetszik, módszerre, és ennek a módszernek kell nem megtanulni, hanem megérteni a logikáját. Ha ez megvan, akkor érdemes elkezdeni gyakorolni, de ez csak arra jó, hogy berögződjön a módszer, így később ha meglátod a feladatot, beugrik, hogy kell megoldani. erre jó a gyakorlás, másfelől pedig, a fő hogy megértsd a módszereket, amik általában nagyon egyszerű dolgokra levezethetők. hajrá!

2009. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hasznos lehet, ha gimnáziumba olyan helyre mész, ahol van matematika tagozat. Sajnos a legtöbb 6 osztályos, de sok helyen be lehet menet közben csatlakozni.


A másik: a gyakorlás. Én annó régi versenyfeladatokat oldogattam (Kalmár, Arany Dani). Amit még nagyon ajánlok, az a KöMaL (Középiskolai Matematikai Lapok). Ez egy levelezős verseny, minden hónapban megjelennek feladatok, amiket megoldva és beküldve sok pontot és nagy gyakorlatot lehet szerezni. Én igazából itt tanultam meg, hogyan is kell megoldani, átgondolni egy problémát. Bővebben: [link]


Üdv: egy volt OKTV döntős

2009. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Előző vagyok: mindig próbálj meg az adott példához hozzáolvasni, abból lehet a legjobban tanulni. Az, hogy "akkor most leülök és metanulom ezt és ezt" nem a legjobb módszer.


Ami hasznos lehet még, az az, hogy jársz különböző előadásokra, táborokba. Nagyon jó hely például a pusztafalui matektábor. Nem kell megijedni, délelőttönként van egy kevés "szakmai" foglalkozás, délután pedig különböző játékok. Nem úgy kell elképelni, hogy mindenki egész nap egyenleteket old meg. :-) További információ: www.mateklap.hu. A tábor pár hét múlva lesz, még lehet jelentkezni.


A fazekasban minden hónapban van egy nagyon jó előadás a matematika valamely érdekesebb témájáról, bővebb információk itt: [link]


Ha bármi kérdésed van, küldj privátot.

2009. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!!!
2009. júl. 31. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!