Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szervetlen kémiai reakciókat...

EagleHUN kérdése:

Szervetlen kémiai reakciókat szimuláló, emuláló szoftvert keresek?

Figyelt kérdés
Valami egyszerűbb szoftvert keresek amiben elég megadni 2 anyag képletét, vagy nevét, illetve a körülményeket hőfok stb, és kidobja mi keletkezik, illetve ha több féle anyag akkor miből mennyi.
2012. jan. 21. 21:55
 1/4 Silber ***** válasza:

Ilyet nem fogsz találni, vagy ha mégis létezik, annak hatalmas adatbázissal kell rendelkezzen, és nem két forint az ára, hanem ezer eurókban mérhető (éves licenc). A komplett reakciókörülmények szimulálása hatalmas számítási kapacitást igényelne. Példaképp felhozom a Damköhler-egyenelteket:

[link]

Ezek megoldása 20 évvel ezelőtt lehetetlen volt, ma is csak erős egyszerűsítések árán vagyunk képesek használni őket. És ennek a paramétereit is külön kiszámolni, megbecsülni... Teljesítmény. Tehát véleményem szerint nincs ilyen csoda program, nem fogja megkönnyíteni a kémia házidat...

2012. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem, kár

nem házi amúgy, csak kísérletezni akartam, és lusta vagyok minden variációt végigpróbálni, csak azokat amikből lesz is valami érdekes :)

egyébként olyan is jó lenne ha megadom egy anyag (a végtermék) képletét, kiírja a tulajdonságait (miket tud mire jó, létezik-e egyáltalán)

Vagy akár egy olyan lista is jó lenne amiben föl van sorolva egy csomó anyag és ezek olvadáspontja, kristályszerkezete(ha van), reakcióképessége, ph-ja

A célom minél szebb kristályokat növeszteni beszerezhető anyagokból illetve azok bármilyen kombinációjából

2012. jan. 22. 00:17
 3/4 Silber ***** válasza:
A fizikai-kémiai adatokra ott vannak a lexikonok (Römpp, Vegyészmérnökök kézikönyve, stb.), vagy a neten fellelhető biztonsági adatlapok (MSDS).
2012. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyetemeken vannak ilyen programok amik elég nagy adatbázissal rendelkeznek, mi ezeket használjuk, pl: Reaxys, SciFinder stb. Az egyetlen baja a dolognak, hogy ezeknek a programoknak az éves díja 10 millió forint körülire tehető.


Amúgy írj nekem, hogy mi lenne a kérdéses reakció és lehet, hogy tudok rá keresni valami referenciát, illetve mondani rá valamit(:

2012. jan. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!