Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet villogó izzót...

Hogyan lehet villogó izzót csinálni relével, mint az autón az index lámpa?

Figyelt kérdés

A Circuit Shop elektronikus tervezőprogrambam szeretnék elkészíteni egy egyszerű áramkört, ami ki-be kapcsolgat egy izzót, hogy villogjon, mint az autón az index.



Addig jutottam el, hogy berakok egy elemet, beállítom 4.5 V-osra.


Berakok egy izzót, beállítom 4.5V-osra, 10 W-osra.


Utána berakok egy relét, gondolom az a fajta kell, ami alapból zár és áram hatására nyílik.


A relén ugye van négy csatlakozó, kettő a tekercsé, kettő az armatúráé.


És bárhogy próbálom a relét bekötni az áramkörbe, az analízis mindig azt írja, hogy az áramkör nincs jól összekötve, szinte az egészet pirossal áthúzza.


Tudjátok hogyan kell normálisan bekötni a relét, hogy jó legyen az áramkör és ha ez megvan, mit kell még csinálni, hogy ki-be kapcsolgassa az izzót?


2012. febr. 11. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Utána berakok egy relét, gondolom az a fajta kell, ami alapból zár és áram hatására nyílik. "


Nem, az a fajta kell, ami áram hatására váltakozva nyit és zár.

2012. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Nem, az a fajta kell, ami áram hatására váltakozva nyit és zár."


Az a gond, hogy a programban nincs ilyen fajta, csak olyan relé van, ami alapállapotban nyílt és olyan ami alapállapotban zárt.

2012. febr. 11. 18:17
 3/21 Gugu Gabor ***** válasza:

A baj az hogy az "index" relé nem sima relé.

Ha nagyon nagyon szeretnéd akkor szerintem meg lehetne építeni valami ilyesmi kapcsolást külön alkatrészekből.

2012. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Hát, az tényleg elég nagy gond:)
2012. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 fúróferkó ***** válasza:

Olyan relét válassz ,ami alap állapotba nyitott.Kövesd végig az áramkört ,legyen a relé tekercsén egy feszültségforrás ,amit valamivel kapcsolsz.

Legyen egy fogyasztód pl az izzó ,egy külön feszültségforrással,a erléérintkezővel megszakítva.Utána anilizis és jónak kell lenni.

De sokat gyakorolj!

Te kérdezted délután a lehetséges programokat ? Én válaszoltam valakinek.

2012. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De mondjuk azt se értem, hogy hogyha simán be akarok kötni egy relét akkor is miért nem írja, hogy rossz a kapcsolás, ha bekötöm.


Pl. arra akarom használni a relét, hogy egy biztonságos, törpefeszültségről működő áramkörrel lehessen bekapcsolni egy veszélyes, hálózati áramú áramkört.


Akkor megcsinálom, hogy berakok egy 4,5 voltos elemet, és sorba kötöm egy kapcsolóval, meg a relé tekercsének két végével.


A relé armatúrájával pedig sorba kötök egy 230V 50Hz-es áramforrást és egy 230 V 100W-os izzót.


Ilyenkor is azt írja, hogy az áramkör rosszul van összekötve.


Ebben az esetben mi a gond?

2012. febr. 11. 18:30
 7/21 A kérdező kommentje:
*egy relét akkor is miért nem írja, hogy rossz a kapcsolás*
2012. febr. 11. 18:30
 8/21 A kérdező kommentje:

*miért írja*


Na.

2012. febr. 11. 18:31
 9/21 A kérdező kommentje:

"Te kérdezted délután a lehetséges programokat ?"


Ja én kérdeztem, de az nem délután volt, hanem éjfél körül.

2012. febr. 11. 18:32
 10/21 A kérdező kommentje:

Egyébként itt a kapcsolási rajzom:


[link]


A piros vezetékekkel azt mutatja a program, hogy szerinte hol nincsen megfelelően összekötve az áramkör.

2012. febr. 11. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!