Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Számítógépes programmal...

Számítógépes programmal pontsorra görbét illeszteni?!

Figyelt kérdés

[link]


erre a pontsorra szeretnék "szép" lefutású görbét illeszteni, lehetőleg úgy, hogy a függvényt is kiírja a gép (vagy lehessen integrálni). görbe alatti területet kell számolnom, és nincs kedvem mm papíron trapéz módszerrel. hogyan lehet erre olyan szép lefutású görbét rajzolni? excel csak teljesen kezelhetetlen trendvonalakat illeszt rá, a többi programmal (mathematica) egyelőre csak lineáris dolgokat tudok illeszteni. köszönöm szépen előre is.


2012. márc. 16. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Matlab...pár parancs és még a területét is kiszámítja.
2012. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Origin [link]

A harminc napos próbaverzió ingyenesen letölthető. Adatsort kiválasztod, majd plottolod a pontokat.

A grafikonon kiválasztod az adatsort.

Majd az Analysis menü - Fitting - Nonlinear curve fit - Open dialog.


Majd kiválasztod a kategoriak közül a Growth Sigmoidal-t. Itt láthatod az illesztett görbe képletét is.


Integrálni a Analysis - Mathematics - Integrate alatt lehet.


Sok sikert!

2012. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a másodiknak a részletes leírást. Az elsőnek is köszönöm, tudom, hogy Matlabbal és Mathematica-val is nyilván valahogy meg lehet csinálni, de nekem az túl bonyolult egyelőre. Főleg így, hogy "azzal meg lehet csinálni". Kicsit konkrétabb szájbarágást szerettem volna, de köszönöm a tippet is Neked. Beírtam a help-hez, hogy regression, tudtommal az az illesztés angolul, de csak linear-okat találtam.
2012. márc. 16. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A GeoGebra ingyenes, magyar változat is van, sokféle görbeillesztést csinál.

Letölthető innen:

[link]

Ha nem akarsz vele foglalkozni most, csak az eredmény kellene, add meg a táblázatot az értékekkel, megcsinálom-

2012. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szeretném megtanulni, köszönöm szépen :))
2012. márc. 16. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Excelben piszkosul egyszerű, legkisebb négyzetek módszere + Solver.
2012. márc. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt az excel-es megoldast reszletezhetned... kivancsi vagyok, hogy hogy lesz a legkisebb negyzetektol gorbe alatti terulet...
2012. márc. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

02:35


Arra én is kíváncsi vagyok, de nem ez a téma, hanem: "pontsorra görbét illeszteni"


Ha megvan a függvény, akkor meg integrálsz, oszt jónapot.

2012. márc. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem ismertem a Solver bővítményt. Elég lett volna a függvény, kiintegrálni már kitudtam volna Mathematicával. Egyébként ez a Solver első ránézésre ijesztő :D De mivel megvan a probléma, nem is kell most ezzel foglalkoznom. OriginLab tökéletes volt, fél perc alatt megcsinált mindent.
2012. márc. 20. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!