Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen általános képletet...

Jason Becker kérdése:

Milyen általános képletet lehet használni egy karakterlánc összes lehetséges kombinációjának kiszámítására?

Figyelt kérdés
pl. egy 10 karakter hosszú alfanumerikus lánc vagy ilyenek.

2012. márc. 26. 10:04
 1/7 2xSü ***** válasza:

[link]


Ugye az is kérdés, hogy ismétléses, vagy ismétlés nélküli kombinációról van szó, azaz egy karakterláncban többször is szerepelhet-e az adott karakter. Karakterlánc esetén ugye kérdés, hogy a 10 karakter hosszúakat keressük-e, vagy a *maximum* 10 karakter hosszúakat, azaz az 1, a 2, stb… hosszúságú karakterláncokat is keressük-e.


(Továbbá a tényleges számításnál fontos lehet, hogy milyen karakterek kerülhetnek a karakterláncba, illetve hogy – teljes ASCII tábla esetén – null-terminated karakterláncról van-e szó, vagy Pascal stílusúról, hiszen az utóbbiban a #0 karaktert is lehet használni a karakterláncon belül.)


Tehát a kérdés, hogy matematikai értelemben vett kombinációról van-e szó, vagy a kombinációt kicsit hétköznapibb értelemben érted…

2012. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hmm... Köszönöm a kiegészítő kérdést.

Igazad van. Én speciel adott hosszúságú (pl. maradjunk a 10-hosszúnál) láncot gondoltam és igen, szerepelhet minden helyen minden karakter, mint pl. a rendszámnál.

AAA-000, AAA-001, stb.


A másik persze, mikor pl. egy lottó számkombinációról beszélünk, mert akkor nyilván nem lehet 5 db 87-es számot kihúzni...


Én itt jelszóra gondoltam, mert archívum-jelszó problémám van. Tudtam, hogy sok ideig tart még egy 3GHz-es procinak is megfejteni akár egy 4 hosszú láncot, de majd lepetéztem, mikor egy óra után kiírta, hogy hol jár. AA estimated time: 2 days...bla-bla...:D

Szóval ott még csak két karakter esetében 2704 lehetséges variációt vizsgált, ha jól emlékszem.


Szóval a kérdés az fix hosszúságú és mindenhol lehet minden. ASCII (szerintem) Az 0-255-ig van.


A-Z, a-z, 0-9, symbols, space, all printable...ilyen funkciók vannak nekem itt.

Most BQ-nál jár 3 óra után, de szerintem ha mindet bejelölöm, talán jövő ilyenkorra készen lesz...pfff

2012. márc. 26. 12:35
 3/7 2xSü ***** válasza:

Nos, akkor egyszerű, mert ugye annyiadik hatványra kell emelni az értékkészletben található karakterek számát, ahány darab karakter van. Pl. ugye ha 0-9 karakterekkel nézem, akkor 4 karakter esetén 0000-9999-ig kell végigpróbálni, azaz 10^4 = 10000 próbálkozás kell.


Persze ehhez még hozzájönnek a 3, 2, 1 karakterek kombinációk, így

x^4 + x^3 + x^2 + x darab próbálkozás kell, ahol x a megengedhető karakterek száma.


4 karakterrel számolva a próbálkozások száma:

- Csak számjegyek esetén: 11 110

- Angol kisbetűk (a-z): 475 254

- Angol kisbetűk + szám: 1 727 604

- Angol kis- és nagybetűk: 7 454 980

- Angol vegyes betűk + szám: 15 018 570

- Nyomtatható 7 bites karakterek (#32-től #127-ig): 85 828 704

- Nyomtatható 8 bites karakterek (#32-#255): 2 528 920 800

- Összes karakter (#0-#255): 4 311 810 304


10 karakter esetén:

- Csak számjegyek esetén: 11,11 * 10^10

- Angol kisbetűk (a-z): 1,47 * 10^14

- Angol kisbetűk + szám: 3,66 * 10^15

- Angol kis- és nagybetűk: 1,47 * 10^17

- Angol vegyes betűk + szám: 8,53 * 10^17

- Nyomtatható 7 bites karakterek (#32-től #127-ig): 6,72 * 10^19

- Nyomtatható 8 bites karakterek (#32-#255): 3,19 * 10^23

- Összes karakter (#0-#255): 1,21 * 10^24


Mint látható, nem mindegy, hogy milyen értékkészletet vizsgálunk, főleg ha több karakterről van szó. 10 karakter esetén már nagyságrendi különbségek vannak.


Érdemes előbb a számokat végigzongorázni, majd a kis+nagybetű+szám kombinációkat, majd esetleg az magyar ékezetes betűket, és pár gyakoribb karaktert (kötőjel, pont, aláhúzás), és csak utána meggondolni, hogy érdemes-e tovább menni.


Esetleg lehet szivárványtáblával, szótárral is kísérletezni. Ez utóbbi esetén pl. előbb a szótárban található szavakat, azok egymással illetve számokkal történő kombinációit próbálja végig. Pl. egy 10 karakteres jelszó esetén évek helyett max. órák kellenek így egy nem elég erős jelszó megtalálásához.


* * *


Az sem mindegy ugye, hogy milyen jelszavak ezek. Ha pl. email jelszóról van szó, amit távoli gépről próbálgatsz, akkor a szűk keresztmetszet a net sávszélessége is lehet. Bizonyos kódolások erősen erőforrás igényesek lehetnek, illetve bizonyos esetekben szándékos várakoztatás is lehet a dologban. Érdemes lenne tudni, hogy minek a jelszavai ezek, mert lehet, hogy van más módszer is rá.

2012. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nagyon korrekt választ adtál.


Végül is letöltöttem egy filmet - gondoltam megnézem, nyilván csak saját célra - és a barom, aki felrakta betömörítette egy RAR archívumba, csak akkor nem tudom, minek teszi fel, ha nem ad hozzá jelszót. A magyarázat persze egy txt file-ban van megadva: "ne kerüljön illetéktelen kezekbe". Mintha egy eredeti Mona Lisa-ról lenne szó, basszus...

A minőség sem túl jó szerintem (a méretből adódóan), szóval nem tudom, megéri-e.


Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel!

2012. márc. 27. 14:12
 5/7 2xSü ***** válasza:

A jelszó nem véletlen. Több racionális ok is szól a jelszóval védett anyagok megosztása mellett.


Egyes fájlmegosztó oldalak képesek vizsgálni a feltöltött tartalmat, alkalmasint azonosítani tudják a jogvédett anyagokat. Így, hogy jelszóval van védve, nem képesek vizsgálni a tartalmat.


Illetve esetleges jogi következmények esetén is nehezebb a jelszóval védett anyagot visszafejteni. (Gondolják a feltöltők, holott azért nem lehetetlen.)


Harmadrészt kötheti a usert egy adott honlaphoz szolgáltatáshoz. A jelszó csak az adott oldalon szerepel első körben, így muszáj megkeresni a fájl letöltése után az adott oldalt, esetleg regisztrálni rá, stb… Lehet, hogy te rátalálsz a google.com-al, vagy más módon, de a feltöltőnek az volt a célja, hogy a www.sajátwarezoldalam.hu -ra regisztrált felhasználók érjék csak el az anyagot.


Ilyenkor felesleges a jelszófeltöréssel próbálkozni, hacsak nem valami nagyon egyedi dologról van szó.

- Egyrészt érdemes rákeresni az adott oldal URL-jére, ahonnan letöltötted, mert így meg lehet találni, hogy hol hivatkoznak erre a fájlra, aminél valószínű ott a jelszó is.

- Másrészt számtalan torrent oldal, fájlmegosztó alkalmazás létezik, ahonnan szintén le tudod ugye tölteni.

2012. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Sajna tul sokat kellett nekem is hasznalni ...

9 karakter felett ne szamits tul sok jora...

2012. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyuebkent ilyen esetbe gyakran csak 112 karakterrel kell szamolnunk .... Kis nagy betuk szamok pont vesszo... Magyar karakterek eseten. Tehat 112^10=310584820834420916224 .... azaz szotarazassal ez ha masodpercenkent 1 variaciot vagy kepes vizsgalni 9848580061974 ev kb ... szoval nincs ertelme... password crackerrel probald...
2012. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!