Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehet a kismegszakítóval?

Mi lehet a kismegszakítóval?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy rövid áramszünet. Lekapcsoltam 4 db kismegszakítót, majd vissza (nálunk 3 fázis van, plusz az éjszakai áram). Ebből két fázis nem kapcsolt vissza amikor már volt áram. Az automata mindig kikapcsolt, pedig semmi terhelés nem volt, mindent kihúztam a konnektorokból és a lámpákat is ki voltak kapcsolva. Azután az egyik fázis a két problémás közül rendesen ment pár órát, volt tv, számítógép, lámpa, semmi gond nem volt, majd éjszaka újra lekapcsolt az automata. Ma reggel óta azonban rendesen működik. És mindez már többször is előfordult ezzal a bizonyos megszakítóval. Nem volt terhelés, mi történhetett? A kismegszakító lehet rossz? Vagy más? Teljesen hektikusan működött, hol bekapcsolva maradt, hol rögtön lekapcsolt. Egyik fogyasztó se rövidzárlatos, nincs túlterhelés se, ezen a problémás fázison van egy tévé, 3 lámpa (40-60 W), megy szgép (kb. 220-250 W). Ez a bizonyos fázis a lakás egyik fele (ahol én is vagyok), a másik pedig a melléképület, garázs.

2012. júl. 24. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet a kismegszakító a zárlatos.
2012. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 PéterPálka válasza:
A kismegszakító nem lehet zárlatos, mert nincs amihez zárlatos lehetne. Max. összeéghet az érintkezője, de ekkor sosem szakítja meg az áramkört. Viszont lehet mechanikusan hibás, és ekkor nem marad bekapcsolt állapotban akkor se, ha nem folyik rajta áram. ilyenkor cserélni kell.
2019. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!