Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tehetek ismétlődővé...

Hogyan tehetek ismétlődővé egy elektromos jelet?

Figyelt kérdés

Adott egy áramforrás, adott a végpont, és közte van egy kapcsoló, ami továbbítja az áramot.


Ha folyamatosan be lenne kapcsolva, akkor egyszer menne át az áram, majd lassan rövidre zárná az elemet. Ezért kéne nekem az, hogy az áram átmenjen, majd szünet, majd újra, egészen addig, amíg le nem kapcsolom.


2012. okt. 22. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Se füle se farka a mondandódnak . Mit akarsz csinálni?


Van egy elemed ,valamit akarsz vele kapcsolgatni de mit?


Meg milyen szünet?

2012. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez egy úgymond sokkoló, ami egy adapterrel működik (ha az adapter output oldalára kötsz elemet, és kiveszed a NYÁK-ot, akkor az input oldalán (ami a konnektorba megy) zsibbasztó, csípő áramot kapsz) [Tesztelve, 9V-os elemmel].


Viszont, mikor rákötöm az elemet, egyszer ad le áramütést, de többször nem (csak melegszik az elem), ám mikor újra megérintem vele, újra üt.


Nos, ezt kéne megoldanom úgy, hogy ne csak akkor üssön, mikor az elem érintkezik a vezetékkel, hanem többször egymás után (ismétlődő legyen).

2012. okt. 22. 15:53
 3/8 A kérdező kommentje:
Szünet: (ne folytonos áram legyen, hanem ismétlődő)
2012. okt. 22. 15:53
 4/8 anonim ***** válasza:
És az még nem jutott eszedbe, hogy google-ban rákeresel egy sokkoló kapcsolási rajzára? Vagy akár egy villanypásztoré is megfelel.
2012. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
gondoltam rá, ahogyan arra is, hogy valaki tud egyszerűbbet, mivel ez nem egy hagyományos sokkoló, mivel itt az átalakítást az adapter végzi, nekem csak az ismétlés kell.
2012. okt. 22. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb egy mechanikus forgó kerék ami egy kis motor amin van egy tárcsa és akkor ilyen kefékkel megoldod hogy egy pontban zárja a 9v elem áramkörét a primer tekercsen ugyanakkor maga a motor forgatása is mehet a 9v elemről így nem kell külső áramforrás . Az áramütés frekvenciáját azzal is tudod szabájozni hogy pl negyed körönként raksz oda valami réz dótot ami zárja az áram kört bár egy ilyen kis motor forog 2000 el így 8000 ütést tudsz csinálni mondjuk egy perc alatt .

Vagy a másik hogy a trafódat egy villanykapcsolóval bekötöd a hálózatba így kapsz a kimeneten akár 20kV ot is de ha ebbe belenyúlsz akkor meg is haltál vagy még téged csuknak le ha a cigány megsül.:D

2012. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ohh, ez a motoros ötlet nem rossz ötlet, ilyenen régebben másik szerkezetemnél gondolkoztam, (ott mondjuk áramtovábbítás lett volna a célja (forgó dobról álló dobra))


De tényleg, legjobb, semmi timer chip, áramkörök. Köszönöm szépen. +++

2012. okt. 22. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami neked kellene az váltóáram lenne.

Ha jól sejtem, akkor egy trafó kis feszültségő részére teszed az elemet, és a nagyobb feszültségű része "csíp"

Csinálhatsz egy astabil multivibrátort erre a célra, de jó lehet egy motoros megoldás is, vagy egy relével is megoldhatod ha úgy kötöd be, hogy a relét a saját bontó érintkezőjével sorbakötöd.

Ezzel sorbakötheted a trafódat is.

Akkor az rezegni fog. Lesz váltakozó egyenáramod.

Jobb mint a semmi :)

Ha a relé egy pillanatra eléggé behúzna, akkor használhatnád a záróérintkezőjét is, de nem fog.

2012. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!