Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell bemutatni a Bank...

Hogyan kell bemutatni a Bank ban Melinda szemszogebol?

Figyelt kérdés
Esszet ke irnom es nem sok fogalmam van rola hogy kene bemutatnom... Lehet valasztani hogy Endre Melinda vagy Tiborc szemszogebol.. Valaszokat elore is koszi

2012. nov. 27. 15:02
 1/4 tetris ***** válasza:

Ha Melinda szemszögéből mutatnád be Bánkot, akkor talán érdemes lenne a megismerkedésük körülményeivel kezdeni.

Azaz:

Bevezetés: Azon a napon, amikor megismertem Bánkot, ilyen-olyan idő volt. Én arra gondoltam, hogy mekkora szerencse ért, hogy egy ilyen daliás, büszke, jóvágású fickó udvarol nekem.

Tárgyalás: Amióta Bánk Bánné született ilyen-olyan Melinda vagyok, nem szúnő csodálatot érzek a férjem iránt, aki a szememben olyan hatalmas ember.

Nőként, asszonyként, feleségként nem is kívánhatnék nálánál jobbat.

A szeretet számtalan jelével halmoz el, nem szégyelli kimondani a szót: szeretlek. Asszonyként naponta dícsérget, hogy milyen jó bablevest tudok főzni. Este mindig kapok egy csókintást a homlokomra.

Amióta megszületett a kis Soma(?), azóta csak mégjobban elmélyült a szerelmünk.

Sokszor későn ér haza, gondterhelt ráncok barázdálják a homlokát. A haza ügyei nagyon lefoglalják.

De legyen bármilyen probléma a hazával, mindig észreveszi, ha új ruhám van.

A többi férfivel ellentétben nem szokott megverni, részegen is csak néha fetrengeni az árokban, és a kurtizánok látogatása sem tartozik rendszeresen az életébe.

Anyámat kifejezetten imádja, ami igazán nagy szó, hiszen a férjek nem szoktak odalenni az anyósukért.

Befejezés :Szerelmet érzek iránta, csodálatot, tiszteletet. Nagyon szeretem őt, de féltem is, olyan sok gondot vett magára a haza miatt.


na, egy kicsit átfogalmazod, és már jó is lesz.

2012. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te brutalis arc vagy:D azon gondolkodom tenyleg igy kene leadnom... A bableveses reszt kulon kiemelem
2012. nov. 27. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármennyire is mókás írás, tőlem tuti egyest kapnál rá. Mert azt szűrném le belőle, hogy nem értetted meg a feladatot. Kb 16 éves lehetsz, ilyen korban talán elvárható, hogy megértsd, mit is kell csinálni.


Szóval fogod a könyvet, és végiglapozod, hogy Melinda mikor tűnik fel.

Mivel nem főszereplő, így megnyugtatlak annyira sokszor nem.

Mindig, amikor ott a neve, megnézed, hogy nagyjából mi is történik, és hogy főleg ő mit mond.

Nyugodtan jegyzetelhetsz is.

Amikor a végére értél, akkor a kigyűjtött infókból megírod a fogalmazást.


Itt a mű, CTRL+F beírod Melinda, és nyomogatod, míg el nem érsz odáig, amikor ő beszél. A 9. jelenetben lép színre először.

[link]


Szépen elolvasod a beszélgetését Ottóval, majd a fogalmazásodban leírod Melinda szavaival, hogy mi is történt. Extra pont, ha próbálod beleélni magad, hogy mit érzett és azt is leírod.


Esetleg elolvashatod a rövidített változatot, hogy a mű teljes tartalmáról is legyen fogalmad.

2012. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Egyebkent 17 vagyok csak levagyunk maradva az anyaggal 11.-es vagyok. Arra gondoltam mi lenne ha Endre szemszogebol irnam meg, az megis csak konnyebb...
2012. nov. 27. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!