Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki segítene egy tetszőlege...

Valaki segítene egy tetszőleges Mátrix karakterisztikus polinomjának meghatározását lealgoritmizáli?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én szívesen segítenék - ha tudnék... :) Kitartás, biztos jön valaki más!
2009. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2009. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
a Mátrix karakterisztikus polinom, 34 > a 17.en vagyis visszpillantószelepfügvénytár szükségeltetik...
2009. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A mátrix, mint matematikai objektum kisbetű, nagybetűvel akkor írod, ha rabja vagy :)


Egyébként meg egy determinánsszámolásra kell visszavezetni, annak meg van pár jól kidolgozott algoritmusa. Javaslom a Numerical Recipes c. könyvet, tuti van benne vagy három fajta.

2009. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Legkézenfekvőbb talán a Gauss-elimináció, de ha neked ilyen feladatokat kell megoldanod, akkor az legyen az első, amit megtanulsz.

2009. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2009. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, első reakcióm az lenne, hogy a Numerical Recipes c. könyvet honnan tudnám letölteni, kerestem, de nem találtam.

Második, érthető a Gauss eliminávió, azt le is van programoztam, kapok egy mátrixot, aminek az átlója alatt 0 -k vannak, és onnét honnan kapom meg a polinomot?

A sajátvektorokra és értékekre nincs szükségem, csak a polinomra

2009. aug. 20. 10:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Az M n×n-es mátrix karakterisztikus polinomja det(M-I*x), ahol I az n×n-es egységmátrix, az x meg a változó. A determinánst formálisan kiszámolod, kapsz egy (max) n-edfokú polinomot x-re, ezt hívják kar. polinomnak - ennek van egy olyan tulajdonsága, hogy pontosan a mátrix sajátértékei a gyökei.


Szóval az M mátrix kar. pol.-jának kiszámolása:

1., kiszámolod M-I*x-et

2., az így kapott mátrixnak kiszámolod a determinánsát x változóra, amit a következőképp teszel:

2/a., Gauss-eliminációval háromszögmátrix-szá alakítod (a mátrix determinánsa a Gauss-eliminációval nem változik)

2/b., a háromszögmátrixban könnyű determinánst számolni, a főátló elemeinek szorzata az.


Az így kapott polinom lesz a kar. pol.

2009. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer!
2009. aug. 21. 14:57
 10/18 anonim ***** válasza:
hűha, ti aztán okosak vagytok:)
2009. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!