Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hun tudnak olvasgatni es...

Hun tudnak olvasgatni es tanulni a molekulaknak a shematikus rajzarol? Nem ertem mi a szaggatot vonal meg a vastag fekete nyil? Www. En. Wikipedia. Org/wiki/Pentane

Figyelt kérdés

Koszo szepen!vagy ez peladaul mi? az 1,4 ?

www.en.wikipedia.org/wiki/1,4-Dioxane



2012. dec. 5. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Kémia órán (helyesírást és fogalmazást pedig magyar órán) az iskolában.
2012. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ha a molekulák sematikus rajzairól szeretnél többet megtudni, írd be a keresőbe, hogy "szerves molekulák perspektivikus ábrázolás", erre jó kis összefoglalókat dob ki az internet.


A pentános oldalon a neopentán ábrázolásánál a szaggatott vonal (azt nem nyílnak hívják) azt jelenti, hogy az a ligandum a térben hátrafelé áll, a vastag fekete meg azt jelenti, hogy előre fele áll.


A 1,4-dioxános-nál az 1,4 az oxigének elhelyezkedését jelenti, itt egymással szemben az 1-es és a 2-es helyeken vannak a gyűrűben. Ez jól látszik a megadott wikipedia oldalon is. Figyeld meg a 1,2 az 1,3 és az 1,4-dioxán ábrázolása közti különbséget!

Sok sikert a kémia tanuláshoz!

2012. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valasolokot!Habar az 1 so Pasas vagy Manus eleggee nyers volt es durvan a lelkembe gazolt

a 2 dik hozzasszolo elegge humaanus Inas koszi Baratom a valaszt.Ment a Zold mancs néktek

2012. dec. 5. 11:31
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

ezt eltudnad magyarazni?mi az 1,1,1 most a chemaja milen ennek?

Koszi

2012. dec. 5. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszer nem a magyar az anyanyelved, miért itt erőlködsz, miért nem próbálod meg egy anyanyelvű fórumon?
2012. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bakker, nem értem a kérdést! :D Nem tudom értelmezni ezt az írást, ez azért már durva :D Értem én, hogy nincs ékezet, de...
2012. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem egszeru a kerdes

[link]

ennek milen lenni a semeja?mivelhogy nincs ott

mi az az 1, meg 1,1 most akkor az hogy van?

2012. dec. 5. 12:50
 8/9 A kérdező kommentje:
hagyjatok lenyegtelen a kerdes,
2012. dec. 5. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértünk.
2012. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!