Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Helósziasztok. Valaki?!

Helósziasztok. Valaki?!

Figyelt kérdés

Lenne valaki olyan,aki 8.-os matekban tudna segíteni üzenet formájában?(halmazok-kombinatorika)

csak azért nem írom ide,mert túl hosszú lenne



2012. dec. 6. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Helló, szia :)


Kaptál már segítséget privátban?


Ha nem, akkor szerintem írd le kommentben ide nyugodtan; úgy sem lesz hosszabb, mint üzenetben lenne. :)


Ha tudok, segítek én is. :)

2012. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem kaptam még : )

de csak annyi lenne,hogy a szabályokat értelemszerűen kellene rendesen leírni mert iszonyúan szar matektanárom van és semmit nem értek..

A komplementer

Unió

Metszet

A/B

B/A

A részhalmaza B-nek.( A oldalra fordított C betű aláhúzva B)

AUB komplementer

A komplementer unió B komplemeter

És az kellene,hogy mikor és hogy is használjuk:|

2012. dec. 6. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, remélem, akkor a tanárod nem ragaszkodik szó szerint a saját megfogalmazásához...


Én inkább egy picit elmagyarázom, hogy értsd; aztán a tankönyvedből vagy a Wikiből kiböngészheted a szabályokat. :)


Unió = egyesítés (mint pl. az USA = United States of America; unite = egyesít; united = egyesített v. egyesült)


Az összeadás műveletnek felel meg (+).


Két halmaz uniója tehát a két halmaz egyesítése, összeadása: minden elem, amelyik valamelyik halmaznak eleme.


Metszet: a KÖZÖS elemek, tehát amelyek mindkét (vagy több) halmaznak elemei.


Komplementer halmaz = kiegészítő halmaz


A/B: A-nak azok az elemei, amelyek B-nek nem elemei. (Tehát A-nak azok az elemei, amelyek nem a közös részben vannak.)


B/A: Ugyanez fordítva. B-nek azok az elemei, amelyek A-nak nem elemei.


A részhalmaza B-nek: Az A halmaz MINDEN eleme egyúttal eleme B-nek is, tehát mondhatjuk, hogy az A egy RÉSZE a B-nek.

Pl. az Osztály egy halmaz; ennek részhalmazai: a Fiúk halmaza és a Lányok halmaza. Minden egyes fiú eleme a Fiúk halmazának ÉS az Osztály halmazának is. Ugyanígy minden egyes lány eleme a Lányok halmazának ÉS az Osztály halmazának is.

Számokkal pl. az A halmaz a páros számok halmaza, a B halmaz a 4-gyel osztható számok halmaza. --> A B halmaz az A-nak részhalmaza, mert minden 4-gyel osztható szám páros.


AUB komplementer: Az a halmaz, amely az alaphalmazra egészíti ki az AUB-t. Az alaphalmazt általában H-val jelöljük.


A komplementer unió B komplementer: A két komplementer (= kiegészítő) halmaz uniója, azaz egyesítése.


Azt nem értem, hogy "mikor és hogyan használjuk"...


Tessék, a Wiki:

[link]

Külön-külön a fogalmaknak is van oldala (unió, metszet, különbség).


Idő közben eszembe jutott, hogy biztos van a Wikinél egyszerűbb leírás is; úgyhogy kerestem néhány oldalt, hátha segítenek:


[link]


[link]


[link]


A kombinatorikával mi a helyzet? :)

2012. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!