Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mágnesnek honnan van az...

A mágnesnek honnan van az energiája?

Figyelt kérdés
Tehát ha én felrakok egy mágnest a plafonra és arra rárakok egy vasat akkor a mágnesnek honnan van energiája nagyon nagyon hosszú ideig legyőzni a gravitációs tömegvonzást? És előbb-utóbb de a vas le fog esni, miért?

2012. dec. 24. 01:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
9%

Javaslom tisztázd magadban a munka, energia fogalmát.

Plafonon tartáshoz nem kell energia, nincs munkavégzés.

2012. dec. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 supra01 ***** válasza:
100%

Ez de jó kérdés:D

És ilyen hülye válasz, hogy bővítsd a tudásodat! Hát azt teszi, azért írt ide! És jó, hogy ilyenen agyal valaki, nem értelmetlen dolgokat csinál!


Én ezt találtam.


A természetben előforduló természetes mágnes egy mágneses ásvány, a magnetit. Hatalmas telepszerű előfordulása található Svédországban a sarkkörön túl. Oroszországban Magnyitogorszk térségében 500 km² területen 300 000 millió tonna ércvagyont jeleztek, melyet mágneses anomália útján fedeztek fel.

Az állandómágnes statikus mágneses teret hoz létre. A mágnesben elraktározott energia és az általa keltett tér a benne lejátszódó elektromágneses folyamatok hatására változatlan marad. Egyetlen feltétel, hogy a folyamatok ne okozzanak olyan nagy térerősséget, amely az állandómágnes munkapontjának irreverzibilis megváltozásához (lemágnesezéshez) vezet.


Ha az ilyen statikus mágneses teret a gravitációs térrel hasonlítjuk össze, az a különbség, hogy a gravitációs tér hatása a benne lévő test tömegétől függ, amíg a mágneses térben csak a test mágneses tulajdonságai befolyásolják a hatást.


Majd még kutatok!

2012. dec. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha egy kampóra akasztjuk a plafonon, annak sincs "energiája", csak ereje. És ugyanúgy végtelenségig tartja a vasat, mint a mágnes.
2012. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

haj én úgy gondoltam hogy egy mágneshez odatartok egy vasat az vonzani fogja. Most én a mágnest felakasztom valahova. Mindegy hova, ha a kezemben lógatom akkor is, mindegy valahova. A mágnesnek honnan van annyi ereje hogy "nem ejti le" a vasat?

Ott a bibi hogy az energia sosem szűnik meg, csak átalakul... Akkor a mágnes mit alakít át? Valamilyen energia kell hogy a mágnes legyőzze a gravitációs tömegvonzást... vagyis nem energia, hanem energiaátalakulás.

2012. dec. 24. 11:44
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
A plafon sem zuhan a fejedre hékás! Pedig ott nincs is mágnesség. Atomfizikában kell keresni a választ. Kötési energiák vagy mi.
2012. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Pontos választ nem tudok adni. De


A Föld kering a Nap körül, és a Föld csak kering, kering, kering.

A te logikád szerint valami energiának kell lennie, ami a Földöt a pályán tartja.


Na most erről szó sincs, a két test között hat a gravitáció, ami egy erő, és és ez elég is, hogy ott maradjon a Föld a pályán.



A mágnessel ugyanez a helyzet. A mágnes mágneses erőt fejt ki a tárgyra, és ez pont elég. Ettől nem csökken a mágnes 'energiája'. Egyszerűen ott van az az erő, és ott lesz holnap is, meg holnap után is, nem fogy el.



Másik példa:

Ha egy asztalra ráteszel egy tárgyat, akkor az asztal erővel hat a tárgyra, a súlyával ellentétesen, ezért marad ott. A súlyerő és az ellenerő mindig ott van, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az asztal küzd a gravitációs tömegvonzás ellen. Egyszerűen ott vannak ezek az erők, amik egyensúlyban vannak. Nincs munkavégzés és egyik test energiája se változik ettől.

2012. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 supra01 ***** válasza:

Én sem értek hozzá, de érdekes kérdés:d

Szerintem a mágnes úgy működik, hogy benne a kristályok úgy rendeződnek, hogy mágneses erőteret alakít ki maga körül. Ez mindaddig fennmarad, míg valami ezt az elrendeződést meg nem változtatja. Szóval ez egy "örök" dolog.

Ez a mágneses tér pedig vonzani fogja az egyes anyagokat, "örökké".

Úgy is mondhatjuk, hogy ez olyan, mint a víz. Ha kellő számú hidrogén és oxigén megfelelő kémiai kapcsolatot létesít, akkor sz víz lesz mindaddig, míg valami ezt az elrendeződést meg nem változtatja (pl. meleg hatására el nem párolog). És a víz is mutat "örök" tulajdonságokat, pl. a száraz ruhádat benedvesíti, vagy egy tölcsér segítségével bele tudod tölteni egy üvegbe, vagy egy vízimalom kereket tud hajtani. Ha megfagy, akkor ezeket nem tudod megtenni.

2012. dec. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

>Ott a bibi hogy az energia sosem szűnik meg, csak átalakul... Akkor a mágnes mit alakít át?

-Semmit, azt próbáljuk magyarázni, hogy a tartáshoz nem kell ENERGIA, csak ERŐ. Azaz a tartástól az energia nem fogy, ahogy egy vaskampó sem használ el semmiféle energiát ahhoz, hogy tartsa a ráakasztott dolgokat.

2012. dec. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

#6:

"A Föld kering a Nap körül, és a Föld csak kering, kering, kering.

A te logikád szerint valami energiának kell lennie, ami a Földöt a pályán tartja. "


Van is! Méghozzá a Föld kinetikus (mozgási) energiája. Ez nem is kevés, ha kiszámolod. Viszont ez pont egyensúlyban van a kettejük közti gravitációs tömegvonzással, ezért marad a Föld mindig ugyanazon a pályán. Ha csak a gravitáció hatna, akkor rövid úton egymásba zuhannának.

2012. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És az az erő honnan van ami a mágnesnek van?
2012. dec. 24. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!