Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy test tömege 2kg. Mekkora...

Cukor97 kérdése:

Egy test tömege 2kg. Mekkora egy másik test tömege, ha a közéjük feszített rugóval szétlökve azokat, a második test sebesség változása négyszer akkora lesz, mint az elsőé?

Figyelt kérdés
Remélem valaki aki jó fizikából segít nekem, mert én ezeket egyszerűen nem értem! :/

2013. jan. 21. 18:55
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

Negyedakkora a tömege.


Mivel

"F=m*a",

és a két testre (a rugó miatt) ugyanakkora erő hat, tehát "F1" és "F2" egyforma nagyságú (de ellentétes irányú), azaz

"m1*a1=m2*a2".

A sebesség változás (vagyis gyorsulás az "a1" és "a2". Ha "a1" négyszerese "a2"-nek, az a fenti képlet miatt csak akkor lehet, ha "m1" negyedrésze "m2"-nek.


Vagyis a második test tömege 1/2 kg.

2013. jan. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. jan. 21. 20:37
 3/3 anonim válasza:
magyarul elosztod a 2-t 4-el.
2013. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!