Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyon fájhat ha eltalálnak...

Nagyon fájhat ha eltalálnak légpuskával?

Figyelt kérdés

Maga a psuka új 15 J-s kb 250-270 m/sec-el lő (papíron ezért nemtudom. miféle ólommal.

Amivel ki akarom próbálni az egyszerű standard diabolo 0,4-0,5 g nagyjából 100-150 méterre gondoltam.

Netán okozhat komolyabb sérülést is?



2013. febr. 14. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem egy tábláról visszapattanó lövedék talált el, tehát a sebességének nagy részét elvesztette már a becsapódáskor. Durva kék véraláfutás lett ott a karomon, pedig hosszúujjúban voltam. Direktbe eltalálva brutális lehet. És akkor még nem beszéltünk a lágy részekről, mint szem, ágyék, hónalj..
2013. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem rakj oda kb. 20 db. papírt arra lőjél, majd nézd meg mennyin hatolt át, és akkor lesz sejtésed milyen veszélyes
2013. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha átlövi a sörösdobozt óvatosabb leszek de nmemtudom hogy találjam el ilyen nagy távról. Azért köszönöm.
2013. febr. 14. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet lábon lőtték vele fiatalabb korában. 8 cm-t haladt a lövedék a bőre alatt. Fájt neki, mint a fene, de azért kipiszkálta magának valahogy, mert jobban félt attól, hogy a szülei megtudják, mi történt :D
2013. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár őt közelről találták el, 150 m után már jelentősen csökken a torkolati energia.
2013. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

simán centikre belemegy a húsodba

ne próbáld ki

2013. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100 méter jelentős távolság. Légpuska ilyen messziről nem okozhat komoly sérülést, kivéve extrém eseteket, pl. szem.
2013. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Ha tényleg csak 15J, 100 m-ről kisebbet üt, mint egy airsoft 20 m-ről. Azért az még fáj ám és otthagyja a lila foltját, ha csupasz bőrt ér. Egy farmernacin át már csak puffan.

Jóbarátom céllövő versenyekre jár egy 60-65J-ossal, na az 100 m-ről még a nyulat is megfekteti. 50 m-ről lőttem vele kátrányos fa villanyoszlopra, centi mélyen belement a fába, hát én nem állnék elé 200 m-ről se.

2013. febr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!