Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sokszög alakú szoba, ami...

Sokszög alakú szoba, ami tükörrel van kirakva, és van olyan pontja amelyben nem jut el a fény. Többi lent?

Figyelt kérdés

Szóval láttam ezt a gyilkos számokba :D hogy van egy azt hiszem 28 (de nem biztos) oldalú szoba, amiben a falok tükrök. És ennek van egy pontja ahova nem ér el a fény. Szeretnék erről többet olvasni, utánanézni wikipédián ki találta fel, de nem tudom hogy kéne rákeresnem.

Nem tudjátok esetleg a tudós nevét aki rájött, vagy valami tipp hogy hogyan kereshetnék rá?



2013. márc. 19. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha a gyilkos számokban láttad, akkor sejtem mekkora a valóságalapja
2013. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"... és van olyan pontja amelyben nem jut el a fény"

Ehhez legalább azt jó lenne tudni, hogy honnan érkezik az a fény, ami nem jut el a szoba egy bizonyos pontjára. Mert például ha 28 oldalú szabályos sokszög alaprajzú szobáról van szó és a lámpa a plafonon, a sokszög középpontjában van, akkor csak a bútorok árnyékolják a fényt.

Nem kizárt, hogy vannak olyan geometriai elrendezések a tükrök és fényforrások terén, amelyek mellett a tükörfalú szoba egyes részei is fény nélkül maradnak, de amit írtál, eléggé soványka, felületes. Valószínűnek tartom, hogy vagy túlságosan kiszíneztek/leegyszerűsítettek egy egyébként létező geometriai elrendezést, vagy csak a magyar szinkronnál spóroltak a szakszerű fordításon (ami elég sűrűn előfordul).

2013. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
konkáv sokszög
2013. márc. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!