Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell amfetamint előállítani?

Hogy kell amfetamint előállítani?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Büntető törvénykönyv:



178. § (1) Aki kábítószert termeszt, előállít, megszerez, tart, az ország területére behoz, onnan kivisz, vagy azon átszállít, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(4) Aki az (1)-(2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésére irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ha árulni is akarod:


176. § (1) Aki kábítószert kínál, átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(6) Aki


a) az (1) vagy a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, három évig,

2013. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Akkor a tőrvény ütközik azzal amit, amit a magyar állami általánosiskolában tanítottak, miszerint : a világ megismerhető!
2013. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
100%
#2: Megismerhető, megfelelő jogosultságokkal. Illetve elvi síkon semmi nem akadályozza, hogy megismerd. A törvények ugye szabályozzák a társadalomban élő ember tevékenységét, a társadalom – és így benne az egyes emberek – érdekében.
2013. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2


1) Én nem mondtam azt, hogy a recept titkos, csak felhívtam a figyelmet a recept felhasználásának jogi vonatkozásaira.


2) A világ megismerhető, az amfetamin receptjéhez különösen magas jogosultságok sem kellenek, csak egy vegyészeti egyetem. Vagy talán még az sem.


3) Mindazonáltal a tankönyv nem mondja ki, hogy a világ megismerése könnyű, és hogy egy adott ismeret birtokosának kötelessége ingyen, névtelen fórumokon átadnia a tudását másoknak.

2013. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok volt a Breaking Bad...

De már abból is jól látszik, hogy nem megy a dolog minden jött-mentnek...

G.

2013. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alkalmazott tudományok kategória :D Találó.
2013. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!