Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Villamosságtan. Hol ebben a hiba?

Villamosságtan. Hol ebben a hiba?

Figyelt kérdés
Ha egy anyag belsejében a villamos mező 0 akkor nincs térerősség, ha nincs térerősség nincs erő ami hatna a szabad töltéshordozókra, nincs áram sem. Tudom, hogy én gondolok rosszul valamit, de mit?

2013. okt. 6. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért hiszed, hogy rosszul gondolod? Ha az elektromos térerősség zérus, akkor elektrosztatikai jellegű erők eredője is zérus lesz. Ez pedig azt jelenti, hogy a testben szabadon lévő, delokalizált töltéshordózók nem mozognak. Ergo áram sincs benne, hisz nem mozognak a töltések, az pedig az egyik alapja az áramnak.
2013. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező valszeg arra gondol, hogy ha egy vezeték belsejében nincs térerősség (merthogy a felületén gyűlnek össze a töltéshordozók), akkor mi hajtja át rajta az áramot.


Az a helyzet, hogy a kérdésben leírt állapot elektrosztatikus állapotra vonatkozik, mikor töltéseket viszünk egy vezetőre, töltés többletet hozunk létre. Ez nem azonos azzal, amikor feszültség hatására a töltések folyamatosan mozogni tudnak a két eltérő potenciálú pont között. Tehát vezetéskor nincs töltés felhalmozás.

2013. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Áhhá! Ott hibáztam, hogy ugye én alapból töltött test belsejében lévő villamos mezőre gondoltam, de egy vezetőben folyó áramnál nincsen többlettöltés és így villamos mező sem, csak pot.különbség. Köszi szépen!
2013. okt. 7. 19:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha még itt vagytok lenne még egy kérdésem. Ha egy villamos mező erővonalai csak a másik vezető felületéig terjednek(tehát a mező nem hatol be a vezetőbe) akkor hogyan lehetséges, hogy egy negatívan töltött testet egy semleges, de vezető test közelébe víve az elektronok a negatívan töltött testtől elfele mozdulnak?
2013. okt. 7. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
A nulla térerősség a testben lévő töltéshordozók eredő térerejére vonatkozik. Ez nem azt jelenti, hogy a sztatikus vonzás/taszítás nem működik, hanem hogy az adott test felületén összegyűlt töltések eredője a testen belül zérus.
2013. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!