Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Acél hegesztése, otthon...

Laci91Bp kérdése:

Acél hegesztése, otthon megvalósítható?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni itthonra egy játszótérhez hasonló edzőrészt.

[link]


Ezeket a csöveket néztem, ezeket össze lehet hegeszteni, hogy a teherbírásuk megmaradjon?


Valami ilyesmit szeretnék létrehozni:


http://www.youtube.com/watch?v=UoRzM5DwAXE



2013. nov. 8. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ívhegesztőt lehet kapni, azzal megoldható. Amúgy viszont nem javaslom a gányolást, mert komoly balesetek is lehetnek, ha elenged egy rossz hegesztés.
2013. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tudsz esetleg hegeszteni...? csak azert, mert komoly szaktudas, adott esetben vizsga szukseges a hegeszteshez, nem olyan, mint egy forrasztopisztoly. 50-70A-es aramokrol van szo, nem jatek az...
2013. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor csinálja egy szakember, vagy vegyek teljesen új, már méretre vágott csöveket és cask ott legyen heggesztve, ahol muszáj?
2013. nov. 8. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet még oldható kötésekben is gondolkodni, pl. valamilyen bilicses megoldás.
2013. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2.:

Nem, nem tudok, nem is én gondoltam, hogy majd megcsinálom, hanem keresek valami hozzáértőt, csak egyáltalán hogy hogyan fogjak hozzá.

Méretre vágott, új csöveket egyébként merre lehet kapni (Bp-i vagyok)?

Mert az világos, hogy falécért a fatelepre megy az ember, na de a csövekért?

Szerelvény boltba vagy hasonló helyekre menjek?


Az alját pedig valami betonnal rögzíteném a földbe, hogy megfelelően stabil legyen.

2013. nov. 8. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Igazából sztem otthon is meglehet csinálni, csak gyakorolni kell, és az elkészült részt alaposan tesztelni.

Értem ezalatt pl azt, hogy ha meghegesztettél egy vázat, ami tudod, hogy nagy igénybevételnek lesz kitéve, akkor

1. Elsősorban méretezd, és biztosítsd túl.

2. ha már elkészült, tedd ki az átlagos igénybevétel 2-3szorosának. Pl cementzsákokkal, nehéz vasakkal, és figyeld meg, hogy esetleg hol van a gyenge pont.


Így azért a gyenge hegesztésből adódó balesetek megelőzhetőek. Csak több munka, és idő míg elkészül. No de a biztonság, nem ér meg annyit? :)


Azt javaslom, hogy gépekkel kapcsolatban meg keress meg egy szakboltot, pl szív utcában van egy ahol biztos tudnak segíteni.

2013. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van tüzép telep ahol árulnak vas árut is,de több vastelep is van Bp-szerte,zártszelvényekkel csövekkel kínálatukban

Timár vastelep,akkor Idomok.hu , de van a 11 ker borszék köz 1 1-ben is.


A hegesztésben ha nincs gyakorlatod,akkor kérj segítséget olyantól akinek van rutinja a fémiparban, mert elég veszélyes üzem. A sarokcsiszoló használata elengedhetetlen,és azzal is bánni kell tudni.

2013. nov. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csináltasd meg szakemberrel. Rossz lesz a varrat, elgyengül, elreped azt meg is lesz a baj.
2013. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!