Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora a winchester mágnes...

Elektromann kérdése:

Mekkora a winchester mágnes ereje?

Figyelt kérdés
Winchesterből szedtem ki mágest, ami a mágnesező fej mozgatásáért volt felelős. Ez két, egymás felé fordított, az ellentétes oldalon szigetelt mágnes. Arra lennék kíváncsi, hogy mekkora az ereje, azaz mennyi Newton erővel képes húzni?

2013. nov. 12. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb. 1 - 1,3 Tesla körül lehet. (Nem Newtonban mérjük.)
2013. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első, nem sok az? Én nem tudom mennyi, de 1 T az baromi erős mágneses tér, 8 körül mozog az amit képesek vagyunk előállítani. A rúdmágnesek, ha jól emlékszem olyan 10^-2 nagyságrendűek, számomra furcsa lenne ha egy háttértárolóban 1 Teslás lenne. Egyébként ha megvan a térerőssége, akkor Biot-Savart törvényből ki tudod számítani, hogy mekkora erőt képes kifejteni.
2013. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, neodímium mágnesek vannak benne, ebből gyanítom az 1T körüli értéket. (Különben nem lenne neodímium.)
2013. nov. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem Newtonban, mert az egyik oldalon így láttam megadva a mágnes erejét. Most nem találom azt a honlapot, csak olyat találok, ahogy KG-ban adják meg a húzó erejét. Meg tudjátok mondani KG-ban (vagy grammban) is az erejét?
2013. nov. 14. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Erőt biztos nem adtak meg kg-ban. A "húzóerő" meg attól függ, milyen anyagot vonz, milyen távolságról, és talán még a mágnes alakjától is függ.


De hogy valami választ is adjak, valahol azt olvastam, hogy a neodímium mágnesek akár a saját tömegük ezerszeresét is meg tudják tartani. (Bár ez így elég pongyola megfogalmazás. :D)

2013. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eléggé sokáig keresem a honlapokat, jobb lenne lementenem :S

A lényeg, hogy megtaláltam :D

[link]

Itt ezt írja: "súlya: 11g ereje: 6,2kg" Tehát van olyan hely, ahol meg van adva kg-ban :D

Az az érdekes, hogy máshol meg semmit sem ír az erejéről :S

2013. nov. 15. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki ott megadta az "erejét", az annyira ért hozzá, mint te.
2013. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az lehetséges :D

Azért köszönöm a válaszokat :)

2013. nov. 17. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!