Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » M = F x r x sinalfa vagy M=F...

M = F x r x sinalfa vagy M=F x r x sinbéta? Mutatom az ábrát és a feladatot képen (egy másik feladatban ahol az F alul van v meg felül ott csináltuk úgy h F x r x sinalfa)

Figyelt kérdés

[link]

arra gondoltam h 90 foknak veszem a szöget és 90 - béta majd akk lenne M = F x r x sinalfa



2014. jan. 26. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:

M = F*r*sin(β), mert az F és r vektorok szögét kell helyettesíteni, az pedig az ábrán β.


Megjegyzés: a szorzást '*'-gal jelöld, az x fent van tartva betűnek. (Hogy néz az ki, hogy x^2 = xxx?) Ha minden áron keresztet akarsz írni, akkor a '×' jelet használd. A 'β'-t természetesen írhatod bétának, de a függvények argumentumát érdemes zárójelbe tenni. Tehát összegezve: az 'M=F x r x sinbéta' alak helyett az 'M = F*r*sin(beta)'-t javaslom. Sokkal elfogadottabb, könnyebben be tudod másolni egy programba, átláthatóbb., meg ilyenek…

2014. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen igen tudom csak nem figyeltem
2014. jan. 26. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!