Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fourier sorfejtés, rendszeregy...

Fourier sorfejtés, rendszeregyenletek, rendszer-válaszok, Laplace transzformáció témában létezik olyan leírás, ami szájbarágós és gyakorlatias?

Figyelt kérdés
Tuképpen "jelek és rendszerek" témakör, de olyan leírást keresek, ahol inkább praktikus oldalról van megközelítve, mondjuk ami nem villamosmérnököknek szól, hanem mondjuk infósoknak?

2014. márc. 18. 09:59
 1/2 spectator ***** válasza:

Villamosmérnök lévén, humorosnak tartom, hogy a villamosmérnökök tevékenységét nem tartod annyira "praktikusnak", mint az informatikusokét... Nincs ez inkább fordítva?

No, van egy igencsak praktikus és gyakorlati -de meglehetősen idős-, könyv : dr. Fodor Gy. A Laplace-transzformáció műszaki alkalmazása. Müszaki kiadó. 1962.

Tele van gyakorlati példákkal. Ebből még ma is lehet dolgozni. Biztos, hogy minden jobb egyetemi könyvtárban, v. elektrotechnika tanszéken megvan.

2014. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


"a villamosmérnökök tevékenységét nem tartod annyira "praktikusnak", mint az informatikusokét... Nincs ez inkább fordítva?"

Ezt nem igazán értem. Talán én fogalmaztam rosszul, de a lényeg, hogy a magyarázatok, amiket találtam, nekem túl elméletiek, és nem tudom kihámozni belől a lényeget. (Nem vagyok nagy matekos.)


A lényeg, hogy egyrészt érdekel a téma, másrészt ZH lesz belőle(!), de ahhoz képest épp csak belekaptunk a témába.

2014. márc. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!