Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok mondani kísérleteket,...

Tudnátok mondani kísérleteket, amelyekkel tesztelhető a telepátia?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmmel egyre gyakrabban tapasztalok ilyesmit, és a móka, meg a kíváncsiság kedvéért szeretném komolyabban is próbára tenni ezt. Vannak ötleteitek? A kérdés szándékosan nem az ezotéria témakörben van.

2014. máj. 13. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ezotériánál kéne mégiscsak kérdezni, mert semmi köze a tudományokhoz.
2014. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A zener kártya , illetve zener-teszt pont erre van kitalálva.

Megjegyzem, Karl Zener pszichológus nem keverendő össze Claranche Zener fizikussal.


#1 Kár, hogy ezt a témát a tudomány fanyalogva félrelökdösi, a habókosok ( ezósok ) meg ráharapnak.

2014. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendben legyen egy kísérlet!Hasonló a telepátiához.Rámutatok egy kézzel most a monitorra és ki találod-e hány ujjam van?Én megígérem,megmondom mennyit mutattam,de te ki találod-e?
2014. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy feltételezem, bármit kitalálunk, azt reagálnád, hogy "az nem úgy működik"


De amit a hármas válaszoló írt, az esetleg működhet. Viszont ajánlom figyelmetekbe a dupla vak próbáját, vagy valami hasonló dolgot. Azaz, úgy végezzetek kísérleteket, hogy aki a kísérletet vezeti, az ne tudja, hogy egy egy eredmény jó, vagy rossz kimenetelű. Bár lehet a duplavak kicsit túl erős, azt csak akkor csináld ha jó nagy kísérletet akartok, mittudomén, 1000, vagy mégtöbb esetet.


Pl: két szobába vagytok, és két másik személy vezeti a kísérletet. Minden 5. másodpercben mutattok egy számot, 0t, vagy 1et. A kísérletvezetők leírják a számokat. Duplavak esetén, az egyik vezető leírja egy másik lapra az ellenkezőjét annak, amit mondtál.


Utána, lehetőleg valaki mással, összehasonlítjátok az eredményeket. Dulavak esetén nem mondjátok meg, hogy melyik lapot adtátok oda, tehát amikor összeszámolja, nem tudja, hogy jó, vagy rossz eredmény-e az, ha azonos számokat lát.


Ha az egyezés teszemazt, 60% fölötti, akkor sztem sikeresnek mondható egy teszt. De nemis tudom hány kísérlet kéne, legalább 100.


Aztán ismételjétek meg a tesztet még kétszer mondjuk. És ha mind sikeres (mind 60% fölötti), akkor király.


Ha pl két teszt 60% fölötti, egy kísérlet pedig 55%os pl, az lehet szerencse miatt is. Ha egy kísérlet is 50% alatti, akkor az egyértelmű fail.

2014. máj. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!