Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit használhatok elektrolitnak...

Mit használhatok elektrolitnak itthon, ha rézzel akarok bevonni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 6. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Rézszulfát oldattal (rézgálic) működik. Nem írtad milyen anyagot, de vasnál jó.
2014. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elnézést a fél kérdésért!

Tömör rézvezetékből szeretnék egy vas edény belsejét bevonni. Csak azt nem tudom, hogy milyen folyadékkal töltsem fel az edényt.

A rézgálicos megoldás az most nem jó, drága. Rézvezetékem viszont van sok.

Van akumulátorsavam egy liter, esetleg konyhasó, de bármi olcsó tippet meghalgatok.

köszönöm

2014. jún. 6. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Most olvasgattam a neten, mindenhol lúgos elektrolitot írnak.
2014. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már egész du guglizok, de nem találtam semmi hasznosat.

milyen lugot kellene használnom? trisó, szódapor, vagy valami más mosószer? esetleg hamuval még tudok lugosítani. De miből mennyit kell használni, oldani literenként?

2014. jún. 6. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Mi van, ha a rézből és az akkumulátor savból (ami kénsav) rézszulfátot csinálsz, és az lesz az elektrolit?

Rézgáliccal nagyon korrekt bevonatot lehet csinálni!

2014. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát sajnos én nem vagyok vegyész, az általános iskola már régen volt, a tanuláshoz meg már túl késő. villanyszerelő vagyok, és egy saját készítésű pálinkafőző készülék belsejét szeretném kifesteni. szénacél lemezből csináltam, de már a harmadik főzés után a hegesztéseknél rozsdafoltok jelentkeztek. mert a jukacsos lemezt vasszegekkel tettem simává.
2014. jún. 6. 21:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Na meg aztán még egy du nom nincs guglizni , hogy hogyan is lessz a rézszulfát
2014. jún. 6. 21:52
 8/10 anonim válasza:
Akármit is csinálsz, arra figyelj, hogy a villanyáram, a nehézfémek és a savak-lúgok egyenként is képesek embert ölni, te pedig mind a háromma legyszerre próbálkozol. Szóval szerintem keress valakit, aki valóban ért hozzá, kivéve, ha fontosabb a spórolás, mint az egészség/élet.
2014. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Figyelj ilyen lezserül hozzáállni valamihez, az felelőtlenség! Azért már egy kicsit vedd a fáradtságot, hogy utána mész a dolgoknak, én sem megyek el a Titanicra kormányosnak ha nincs vizijártasságim! De látod sokszor még az sem elég! De ha játszani akarsz csak és az életed sem drága, a lelked rajta! Szabad vagy és lehetsz őrült is, majd a végén mások belőled is tanulhatnak! ...bárhogy is sikerül a kísérleted!

a hülyeség és a bátorság más dolog...!

amúgy szép az élet Cimbora...

2014. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kolega; Galvanizálást, Faraday ismerte fel!

[link]

2015. szept. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!