Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fizikával kapcsolatos hangoskö...

Fizikával kapcsolatos hangoskönyveket - előadásokat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Hetente 2x3 órát utazom folyamatosan, a fizikának semmi köze a szakterületemhez de nagyon érdekel. Leginkább ismeretterjesztőket keresek, és nem túl száraz anyagokat. A lényeg az lenne, hogy hang alapú legyen (videó nélkül is érthető legyen).


Ami témák eddig megfogtak így: atom és kvantumfizika, csillagászat.

Ha a kozmosz sorozat ismerősen hangzik Neked, akkor ahhoz hasonlót keresek pusztán hang formájában, lehetőleg fél - 1 óránál hosszabbakat és összefüggőeket.


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2014. okt. 1. 18:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyi lemaradt, hogy bár a kozmoszt említettem, azért jöhetnek annál bonyolultabbak is, csak az érdekessége miatt tartottam jó példának.
2014. okt. 1. 18:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy általában mindenkinek ezek tetszenek, a probléma, hogy amikor komolyabban akarják megérteni az emberek, ahhoz kellenek az alapok, ilyen, hogy mechanika, elektrodinamika, hullámtan és egyebek. A matematikáról nem is beszélve, szóval ez így nem fog menni. Valami sorozatot keress, kép nélkül is szórakoztató tud lenni.
2014. okt. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez pl kimondottan érdekes volt, és magyar felirat is van (CC) [link]
2015. márc. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írd be a googliba, hogy "első pesti egyetemi rádió", és nézz körül.

Régebben egyes tantárgyak teljes szemeszterének hanganyagait le lehetett tölteni. Én ezt most nem látom, de ha nálam alaposabban körülnézel, akkor talán.

2015. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!