Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Indukciós hőkezelésről könyv?

Indukciós hőkezelésről könyv?

Figyelt kérdés
Egy alkatrészgyártó cégnél dolgozom, mint indukciós edzőgép-beállító. A beiskolázást (anyagmérnök) csak később tudják megoldani egyéb okok miatt. Viszont kaptam egy olyan ajánlatot, hogy ha tovább szeretném fejleszteni a tudásomat, akkor bármilyen erről szóló könyvet állnak nekem. Csak a probléma ott kezdődik, hogy akárhol keresem, szinte mindenhol csak maga a borítóképet találom, semmi leírást róla, hogy mit tartalmaz. Tudna segíteni valaki, aki konkrétan az indukciós hevítésről, és az ehhez kapcsolatos témákról szóló könyvet linkelni? Nagyon megköszönném!
2015. febr. 25. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni , de én az javasolnám,hogy ne ennyire speciális dolgokkal kezd , pláne ha később esélyes h anyagmérnökire fogsz menni. Én gépészmérnöknek tanulok, nekünk is volt és van is jelnleg csomó anyagtudományos tárgyunk (agyatudomány,anyagvizsgálat,anyagismeret,hőkezelés,hegesztés,képlékenyalakítás) és azért tudom,hogy ez nem éépen úgy van,hogy fejet ugrasz a mélyvízbe. Pl. hiába veszel egy hegesztős könyvet , ha életedbe nem hallottad még dmonjuk mi az , hogy likvidusz , martenzit , szilárd oldat , finomszemcsés szerkezet és még millió más dolog , mert semmit nem fogsz belőle érteni,mert nincsnek meg az alapok. Talán szerncsésebb lenne vmi anyagtudomány tankönyvvel kezdened , bár azt enm írtad a kérdésedben,hogy van-e esetleg vmi előképzettséget , de ha nincs akkor javaslom h az elején kezd!
2015. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!