Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sima laposvasból hogyan...

Sima laposvasból hogyan tudnák kemény, kés alapanyagot csinálni?

Figyelt kérdés
Acél keménységűre fel tudnám edzeni?Vagy kés csak laprugóból és spirálrugóból tudok kovácsolni házilag?Köszi előre nagyon érdekel a téma. :)

2015. márc. 2. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Más az összetétele, mint a késhez felhasznált anyagnak.
2015. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
például fűnyíró késből tudnák készíteni?
2015. márc. 2. 21:41
 3/12 acelsziv ***** válasza:
youtube- on a fickó szimpla reszelőből csinál kést. Keress rá.
2015. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kés több mint éles vasdarab. Tiszteld meg azzal, hogy rendes anyagot szerzel hozzá!

A sima lágyacélt felejtsd el (hacsak nem damaszkoláshoz)!

Nemcsak a karbontartalma kisebb, mangán is kevesebb van benne mint kellene.

A fűnyíró késeket is lágyacélból készítik ( max C35 ). Inkább élezze újra tízszer a gazdája, mint egyszer egy lepattanó szilánk bajt okozzon!

A cementálás kések, balták, vésők stb. esetén tiltott művelet - szintén a röpködő szilánkok miatt.

Ha most tanulod a kovácsolást, C-45 ... C-60 acélokkal gyakorolj!

Amikor már engedelmeskedik akaratodnak az acél szerezz 50CrV4 rugóacélt!

A 60SM is rugóacél, de panaszkodtak rá, hogy még rendesen megeresztve is rideg.

----

Még a múlt század 80-as éveiben szert tettem M1 lemezanyagra, konyhakést csináltam belőle. ( Edzés 790-810°C, hűtés nyugodt, meleg olajban.) A feleségemnek nem tetszett, odaadtam anyámnak. A bökő rövidesen a csirkék rémálma lett, még ma is megvan.

Kezdek elálmosodni, nem regélek tovább. Használd a GY.K. keresőjét acél, kés, edzés szavakkal! Megleled a többi mesémet.

2015. márc. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok nagy nyelvtannáci, de ez a tudnÁk nagyon bántja a szemem. tudnÉk a helyes kifejezés, használd így, kérlek.
2015. márc. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:
43%
5: akkor ne koptasd feleslegesen a billentyűzetet. Tájszólásról nem hallottál még?
2015. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

Ha esetleg laprugó mellett döntesz, eszedbe ne jusson jármű laprugó kötegből kiindulni.

A kovácsolt bilinccsel összefogott rugókötegek hatalmas előfeszítéssel vannak összefogva, ha felvágod a bilincsét, úgy robban szét, mint egy taposóakna. Jó út a Darwin-díjhoz.


De egyébként a rugóacél elég jó erre a célra.


Én még középiskolában, mivel kovácsolásra nem volt lehetőségem, gépi fűrész lapjából éleztem bozótvágó kést. Az élével nem volt gond, de nagyon rideg volt, csorbult, tört.

Utoljára 3-as hardox 400-asból csináltam pengét, mivel ez is rideg, a pengével átellenes oldalt kb. 500 fokra melegítve PB-lánggal "elrontottam", az élet vízben tartva.

Ez is könnyen csorbul erős ütésre, de legalább nem törik és jól élezhető. Ilyen általános kirándulós vadászkésnek elmegy.

Persze a hardox kovácsolásra alkalmatlan, csak a gyári hőkezelési állapotában ér valamit.


Kovácsolásra, mint fentebb írták, a CrV-k jók lehetnek.

Nem tudom, itt hogyan viselkedne egy 42CrMo4, de edzett-megeresztett éllel szerintem megfelelő lehet.

2015. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ilyen acélt honnan tudok szerezni?:)
2015. márc. 3. 21:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Veszel :D

Pl. a 42CrMon4-nek kb. 300Ft kilója. Persze egy kilót nem rendelhetsz mondjuk :)

2015. márc. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Laposvasban 6 m-es szálat vehetsz egyben, néhol hajlandóak leszabni.
2015. márc. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!