Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora erő kell egy telefonkö...

Mekkora erő kell egy telefonkönyv kézzel történő ketté tépéséhez?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 21:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
5 N;)
2015. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ miből készült. Például egy acélból készült telefonkönyvet sokkal nehezebb ketté tépni, mint egy viaszból készült telefonkönyvet.
2015. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
probald ki :)
2015. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy papírból készült, átlagos telefontkönyvet.. mint pl. Fekete Laci amit kettétépett mit tudom én, mikor. :'D
2015. márc. 4. 23:08
 5/12 Vree ***** válasza:
85%
Kettes, ha téged megkérdeznek, mennyit nyom egy kiló kenyér, azt mondod, az attól függ, ha ólomból van lehet több száz is?
2015. márc. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak halkan jegyzem meg, hogy a tépés módjától is függ. Próbáld ki, mondjuk 30 papírlapot egymásra raksz, hogy pont illeszkedjenek, akkor nehezebb eltépni, mintha lépcsőszerűen kicsit eltolod őket egymáson, és ott téped el.


De ha simán csak a nyers nyíróerő kell, mondjuk egy hidraulikus ollóval (nem erővágóval), akkor 5 000 - 10 000 N körüli erőre tippelek. De nem csodálkoznék, ha ennél is több lenne.

(Guglival nem találtam ilyen kísérletet.)

2015. márc. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb kettétépni egy telefonkönyvet, mint gondolná az ember (ha ismeri a trükkjét):


https://www.youtube.com/watch?v=SHXQ_fi42IU

2015. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem a telefonkönyv olyan, amilyen régen (30 éve) a telefonfülkékben lógott. :)

Szóval kérdező, a trükkös verzióra gondolsz, vagy az ép könyv nyírással szembeni ellenállására?

2015. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az ép könyv nyírással szembeni ellenállására. :D Ajaj, ez már mechanika. Pont most tanuljuk a nyíróerőt a suliban. ^^ Ha valaki le tudná vezetni a számolást, ami alapján kijön, hogy hány Newton (esetleg kN) erő szükséges, azt megköszönném. :D
2015. márc. 5. 18:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen anyagból készült , meg miylen módon akarod szétválasztani. Célszerű húzni+ csavarni is. Ha ennyire érdekel lapozz fel vmi egyetemi sziltan jegyzetet.
2015. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!