Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Laplace-transzformációnak...

Hengerelőhereverem kérdése:

A Laplace-transzformációnak milyen gyakorlati haszna van?

Figyelt kérdés
Ne értestek félre, tudom, hogy minden matematikai ágnak meg van a maga haszna bizonyos szakmákban, de pl. nem tudom elképzelni milyen esemény leírásakor van meg nekünk mondjuk az y(0)=3 helyen az érték, y'(0)=-4 helyen érték miközben van egy mondjuk: y"+2y'=8e^(-2x) egyenletünk és akkor ezt oldhatjuk meg Laplace-transzformációval....kicsit lehetetlennek tűnik nekem, de bármi gyakorlati megközelítés jól jönne.

2015. márc. 9. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Áramkörök adott bemenetre adott válaszának számításakor, vagy általánosan valamilyen fizikai rendszer analízisénél vagy nagy szerepe, mert megkerülhető vele a differenciál-egyenletes megoldás.

Például villamosmérnökök sűrűn használják.

2015. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Áramlástanban is használatos.
2015. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Irányítástechnikában, szabályozástechnikában is használatos. Gyakran célszerűbb vizsgálni bizonyos rendszereket Laplace-operátoros tartományban. Az egyenletmegoldás is kényelmesebbé válhat, különösen akkor, ha a gerjesztés szakadásos függvény (tipikusan bekapcsolási, tranziens jelenségek).
2015. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!