Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szerintetek mennyi az esélye, hogy a világtörténelem során már létezett olyan ember, aki ugyanúgy néz ki, mint én? És ugyanolyan genetikai állományú példány előfordulhatott már? Tényleg minden megtörtént már, nincs új a Nap alatt?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 02:41
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

1: kicsi. Inkább csak valamilyen vonása (arc, alak) hasonlíthat.

2: gyakorlatilag lehetetlen. Túl sok a variáció, túl kevés az ember ehhez.

2015. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

1. majdnem biztos. Mindannyian rokonok vagyunk, és korlátos arcstruktúra áll rendelkezésre.


2. gyakorlatilag lehetetlen. A kombinációk száma túl nagy.


Egészen más dolog, hogy valaki LÁTSZÓLAG olyan, mint te, és ténylegesen is.

Ha valaki nem az egypetéjű ikred, akkor lehetetlen, hogy megegyezzen a genetikai felépítésetek.


Még két látszólag hasonló ember között is valószínűleg annál több különbséget veszel éeszre, minél behatóbban nézed.


amúgy ez poén: :D

[link]

2015. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a Költőt tudom idézni:


"Okuljatok mindannyian e példán.

Ilyen az ember. Egyedüli példány.

Nem élt belőle több és most sem él,

s mint fán se nő egyforma két levél,

a nagy időn se lesz hozzá hasonló."

2015. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ayslingg válasza:
A felmenőid között lehetett már olyan rokonod akinek nagyon hasonlított a genetika állománya (pl: a testfelépítése, arca nagyon hasonlított de mondjuk a haja meg szem színe más volt mint neked ) a tiédhez de olyan amelyiknek 100%-ba tuti nem.
2015. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!