Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nézik le igazából?

Miért nézik le igazából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9.-be egy olyan gimnáziumba járok, aminél ha elvégzem az érettségit, egy szakmát is kapok hozzá, jelen estben ez a szakma a CNC. Innen mindenképp mennék továbbtanulni mérnöknek. Az iskolánkban viszont lenézik a szakközepeseket, de egyszerűen nem értem, hogy miért..



2015. szept. 2. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert buták. Nálunk szakközép-technikusban a geológusok hitték magukat felsőbbrendűnek, a gépész és villamos szakokat egy-két tanár nyíltan lenézte.


Manapság ők a földet túrják, közülünk meg mérnökként jó pozícióban jó munkát végez.

Bár nézőpont kérdése, nekik a földtúrás a hobbi, a bökkenő csak ott van, hogy manapság a technikai terület fizet jól.

2015. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában az elméleti tudományok művelői lenézik a gyakorlatiakat, de az utóbbi a keresettebb, jobban fizető.
2015. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mert gyerekek. Én is mérnökire járok, most kezdem majd 3. évemet, és úgy néz ki időben fogok végezni, nem is túl rossz eredménnyel , miközben már rengeteg nagy gimnazista (persze szakközepes is) már rég feladta vagy már 2 év csúszásban vannak. Én is szakközépbe jártam, de hidd el nem ettől függ h fogy teljesíteni egyetemen, az egy teljesen új lap, ahol félre kell tenni az addigi sikereket és eredményeket, és újra a nulláról , alázattal , minden arcoskodást félretéve kell nekiállni , különben az első félév első pár zh-ja után sirva fogsz önként kiíratkozni egy mérnöki szakon (láttam ilyet is, és elég szomorú látvány volt..) Szóval az iylen nagyképű gyerekek , megnyugodhatsz , csak most még olyan nagymenők , egyetemen megkapják madj sorban a pofonokat és visszavesznek az arcukból. Sok sikert neked a tanulmányaidhoz!
2015. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a jókívánságot! Viszont engem azért zavar ez nagyon, mivel utálom azt, hogy úgy minősítenek le, hogy nem is ismernek...
2015. szept. 2. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont engem azért zavar ez nagyon, mivel utálom azt, hogy úgy minősítenek le, hogy nem is ismernek..."


Örülj neki! Ha úgy minősítenek le, hogy már ismernek, az sokkal rosszabb, hidd csak el... :)

2015. szept. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Túlkompenzált kisebbségi érzés. :)

Neked már van egy szakmád, nekik még semmijük. Mégis bizonyítaniuk kell saját maguknak, hogy nem alacsonyabb értékűek nálad. Ehhez viszont akár megalapozatlanul is, de ki kell alakítaniuk magukban egy enyhe lenézést.

2015. szept. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ezt lehetne ugyan hosszabban is mondani, de minek.


Aki ismeretlenül minősít, pont az előbbi kategóriába tartozik, érzelmi alapú a véleménye, azzal nem lehet és nem szabad vitatkozni. Ha neked van egészséges önbizalmad, nem törődsz vele.

2015. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!