Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az iskolákban a vetítővászon...

Az iskolákban a vetítővászon miért nem fekete? Nem létezik ilyen speciális vászon?

Figyelt kérdés

Eddig én csak hófehér vetítővászonokat láttam, feketét egyet sem. Pedig ha fekete lenne, akkor nagyobb lenne a kontraszt, és mondjuk lehetne normálisan látni a vásznat akkor is, ha nyáron rátűz a nap az ablakra. Nálunk az egyetemen mindig az a baj, hogy szinte olvashatatlan a vetítővászon amikor kisüt a nap. Nincs olyan nagy fény a teremben, de már a kisebb napfénytől is olvashatatlan. Ezt a következőképpen lehetne kikorrigálni:

Készítenek egy olyan korom fekete vásznak, ami a vetítő fényét fehér fényként visszaveri nagymértékben, de a napfényt nem. Ezáltal azt látnánk, hogy egy koromfekete vásznon hófehéren világító betűk lennének. Ennek az előnye az lenne, hogy a projektor kisebb fényerejénél is tökéletesen lehetne olvasni a betűket, messzebbről el lehetne olvasni, napfényben is olvasható lenne, és nem kéne annyi áramot fogyasztani a projektornak, mert elég lenne, ha gyengébben világítana.


2015. nov. 19. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Készítenek egy olyan korom fekete vásznak, ami a vetítő fényét fehér fényként visszaveri nagymértékben, de a napfényt nem."

Na és ezt hogy gondoltad megvalósítani?

G.

2015. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs. Nem értek hozzá, de hátha meglehet.
2015. nov. 19. 22:32
 3/17 A kérdező kommentje:

Úgy látom ez is fekete:


[link]


meg ez is:


[link]


[link]

2015. nov. 19. 22:34
 4/17 A kérdező kommentje:
Láthatod, hogy sokkal szebbek a színek, ha fekete a háttér. Az egyetemeken pedig mé mindig fehér hátterű vásznak vannak, pedig aztán sűrűn használják őket, és nagyon fontos lenne látni a részleteket is.
2015. nov. 19. 22:35
 5/17 A kérdező kommentje:
Csak most néztem utána, nem is tudtam, hogy létezik fekete vetítővászon. ideje lenne lecserélni a jelenlegi fehéreket egy új feketére, és egy hozzátartozó szupi vetítőre.
2015. nov. 19. 22:36
 6/17 A kérdező kommentje:
2015. nov. 19. 22:37
 7/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, az előbb ezt akartam belinkelni:


[link]

2015. nov. 19. 22:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"A fekete vetítővászon a vetítő fényét fehérként veri vissza."

De mit gondoltál mitől fekete?

Nem attól hogy a ráeső fény csak kevés része verődik vissza?

Nagy zavar van a fejedben..

A napfényt úgy oldják meg hogy elsötétítenek..

2015. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nincs zavar a fejemben. Úgy gondoltam, hogy a vetítő bocsátana ki valamilyen olyan speciális fényt (amit akár emberi szemnek nem is kell látnia), ami a vászonra érkezve onnan visszaverődik, de már úgy, mint látható fény. Ettől függetlenül természetesen a vászon minden más fény hatására viszonylag fekete maradna, csak vetítő speciális sugarai hatására nem.
2015. nov. 19. 22:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez az aktív vetítővászon lenne.

Így már értem.

Ez már majdnem egy LCD vagy OLED kijelző lenne.

Csak minden pixel önálló vezérkést kapna a bemenő fény alapján.

Pár éve nekem is eszembe jutott.

Nem sok értelme lenne.

A kijelzők egyre nagyobbak lesznek meg egyre olcsóbbak.

2015. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!