Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet valamilyen...

Hogyan lehet valamilyen eloszlásfüggvény vagy valószínűség szerint generálni számokat?

Figyelt kérdés
Van egy 2d-s térképem és szeretnék generálni pontokat rajta de bizonyos helyekre nagyobb valószínűséggel mint a többire. Ezt, hogyan lehet megcsinálni ha a valószínűségeket tudom.
2015. dec. 21. 01:34
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

2. fejezet

2015. dec. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
R nyelven implementáltak egy csomó eloszlásfüggvényt, ahol csak azt kell megmondani, hogy milyen maraméterei legyenek az eloszlásnak, és hány random elem kell. De el se tudom képzelni, hogy térképre hogyan szándékozol valószínűségfüggvényt felírni.
2015. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nehéz a dolog.


Sorra veszed a 2D térkép minden egyes koordinátapárosát. Generálsz egy RND-t 1-100 között, majd kiszámolod hogy milyen messze van a Te koordinátád a kitüntetett helytől, majd megadod, a generált RND szerint, hogy legyen kirajzolva egy pont vagy sem ...


Pl ha egy gömbhalmaz szerű ábrát szeretnél kirajzoltatni az a következő módon megy:


Legyen (a,b) a gömbhalmaz közepe (itt a legnagyobb a valószínűsége a kirajzolásnak). Indítasz két egymásba ágyazott ciklust ( a két koordináta végigfuttatására). A ciklus magjában generálsz egy RND-t monjuk 1-100 között ... Megnézed hogy a távolság mennyi a koordináta és a középpont között pitagorasz tétellel: SQR((x-a)^2 + (y-b)^2). Ez a szám adja meg, hogy milyen valószínűséggel legyen rajzolva egy pont az adott koordinátán. Mégpedig úgy hogy ha a ciklusmag RND-je nagyobb, mint a távolság, akkor rajzoljon pöttyöt, ha nem akkor nem. Így a 100-nál nagyobb távolságú pontok tuti nem lesznek kirajzolva a kisebbeknél pedig attól függ ugyebár hogy milyen messze van a "Középponttól"...

2015. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, jó ötlet utolsó.

Én másképp csináltam. Mindegyik pontra a térképen amelynek nagyobb a valószínűsége egy bizonyos értéknel ráhuztam egy gaussgörbét és generáltam egy bizonyos számú pontot. Így legalább nincsen zaj a rendszerben, csupán ott vannak pontok ahol a legnagyobb a valószínűség.

2015. dec. 26. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!